Önce öldürdüler sonra üzüldüler

Önce öldürdüler sonra üzüldüler.8208
  • Giriş : 18.06.2009 / 10:51:00

"Böyle olmasını biz istemedik. Üzgünüz, ailesinden özür ve başsağlığı diliyoruz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'da otomobille gürültü yaptıkları gerekçesiyle kendilerine saldıran grubun üzerine rastgele ateş açmaları sonucu aynı aileden Olcay Bayakı'nın ölümüne 2 kişinin de yaralanmasına sebep oldukları gerekçesiyle aranan 3 arkadaş, silahlarıyla birlikte yakalandı.

Zanlılar, getirildikleri adliyede pişmanlıklarını dile getirerek. "Böyle olmasını biz istemedik. Üzgünüz, ailesinden özür ve başsağlığı diliyoruz" diye konuştular.

10 Haziran'da meydana gelen olayda, Ramazan Memiş (26), Hakan Özdaş (26) ve Abdulkadir Elmas'ın (30) isimli arkadaşların, Yüreğir İlçesi Yamaçlı Mahallesi 650 Sokak'tan geçerken otomobilleriyle gürültü yaptıkları gerekçesiyle mahalle sakinleri tarafından saldırıya uğrayarak darp edildikleri iddia edildi. Ramazan Memiş, Hakan Özdaş ve Abdulkadir Elmas'ın tabancayla rastgele ateş açmaları sonucu Olcay Bayakı (37) hayatını kaybetmiş, kardeşi Kenan Bayakı (33) ile amcasının oğlu Serdar Bayakı (36) yaralandı.

Olayla ilgili çalışmalarını sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Ramazan Memiş, Hakan Özdaş ve Abdulkadir Elmas'ı takip sonucu olayda kullandıkları 9 mm çapındaki silahla brlikte ele geçirdi. Emniyetteki sorgularının ardından sıkı güvenlik tedbirleri altında önce Adli Tıp birimine daha sonra adliyeye sevk edilen zanlılardan Hakan Özdaş, olayda silahı kendisinin kullandığını itiraf etti.

Zanlıların, adliyede habercilere olay gecesini anlatırken oldukça rahat tavırlar sergilemeleri dikkat çekti. Mezarcılıkla uğraşan zanlı Ramazan Memiş, "Olay yerinde bizden önce motosikletli kişiler gürültü çıkarmış. Biz de arabamızla aynı yerden yemeğe gidiyorduk. Önümüzü kestiler, durunca ne olduğunu anlamadan hepsi birden saldırmaya başladı. Linç edecekler diye korktuk. Kendimizi korumak için ateş açtık. Yoksa onlar bizi öldürecekti. Böyle olmasını istemezdik. Üzgünüz, ailelerinden özür ve başsağlığı diliyoruz" dedi. Diğer zanlılar da üzgün olduklarını belirtip ailelerden özür diledi.

Daha sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ramazan Memiş, Hakan Özdaş ve Abdulkadir Elmas, 'Kasten adam öldürmek' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*