Önce şehit, sonra kayıp haberi geldi

Önce şehit, sonra kayıp haberi geldi.12688
  • Giriş : 06.10.2008 / 00:37:00
  • Güncelleme : 06.10.2008 / 00:37:42

16. isim o idi. Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın kayıp 2 askerden biri olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Karakolu'na terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olduğu söylenen, daha sonra kayıp 2 askerden biri olduğu belirlenen Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın baba evinde sessiz bekleyiş sürüyor.

DÜN ŞEHİT HABERİ GELMİŞTİ

Saldırıda şehit olduğu sanılan ancak daha sonra kayıp olan 2 askerden biri olduğu anlaşılan Erturhan'ın baba evine gelen askeri yetkililer, oğullarının şehit olduğunu belirterek, aileye taziye ziyaretinde bulunmuştu. Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi sitesinde şehit askerlerin isimlerinin açıklanmasıyla daha önce ortaya çıkan karışıklık giderilmiş oldu.

TEDİRGİN BEKLEYİŞ BAŞLADI

Erturhan'ın şehit olmadığı, kayıp 2 askerden biri olduğunun aileye bildirilmesiyle acı yerini ümitli bekleyişe bıraktı. Bahattin Erturhan'ın ağabeyi Ahmet Erturhan, dün kardeşinin acı haberini aldıklarını söyledi. Hiçbir yetkiliden gelişmelerle ilgili bilgi alamadıklarını kaydeden ağabey Erturhan, sadece basın kuruluşlarından geçen haberlerden gelişmeleri takip ettiklerini dile getirdi.

Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın Ankara Sincan Sağlık Ocağı'nda çalışan 5 aylık hamile eşi Fatma Erturhan'ın da acı haberi aldığı, ancak Ankara'da olduğu kaydedildi.

Bahattin Erturhan'ın akrabası olan Piyade Onbaşı Faruk Aydoğdu'nun 2007 yılında Tunceli'de, Halit Erturhan'ın da 30 Mayıs 1995 yılında Batman'da şehit olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*