Önce sevindi, sonra üzüldü, sonra yine sevindi

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de yanlışlıkla kurada ev çıktığını zannederek sevinen, ancak daha sonra hayal kırıklığı yaşayan vatandaşa Odunpazarı Belediye Başkanı, bir sonraki toplu konut projesinde ev sözü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eskişehir'de gerçekleştirilen kura çekilişinde yanlış numaraya baktığı için bir anda kendine ev çıktığını zanneden İsmail Keskin(61) sevincinden havaya uçmuştu. Uzun süre zıplayarak sevinç gösterisi yapan Keskin'in daha sonra yanlış numaraya baktığı ve evin bir başkasına çıktığı belirlenmişti. Bunun üzerine hayal kırıklığı yaşayan Keskin, tansiyon sorunu yaşayınca sağlık ekibi müdahale etmişti. Sağlık ekibinin kontrolünde tekrar isminin okunması umuduyla kura çekiminin bitmesini bekleyen Keskin'e ev çıkmadı.

Keskin'in kendisine ev çıktığını düşünerek gösterdiği sevinci izleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, yaşlı şahsı makamında misafir etti. Keskin'le bir süre sohbet eden Başkan Sakallı, yaşlı vatandaşa bir daha gerçekleştirecekleri toplu konut projesinde ev sözü verdi. Sakallı, "İsmail beyin sevincini görünce biz de çok sevindik. Ancak daha sonra yanlışlık olduğunu görünce İsmail beyin çok üzüldüğünü gördüm. Ben de en az onun kadar üzüldüm. Bu sevinç gerçekten ihtiyacı olduğunu gösterdi. Önümüzdeki bahar aylarında TOKİ'yle birlikte yeni bir konut projesi başlatacağız. İsmail beyi o projede ev sahibi yapma sözü veriyorum." diye konuştu.

İsmail Keskin de sevinç gösterisinin basında yer aldığını arkadaşlarının aramasıyla öğrendiğini belirterek, "Eşimle birlikte şu an kirada oturuyoruz. Emekliyim ve aldığım maaşın yarısını kiraya veriyorum. Bir evim olursa çok sevineceğim. Başkanımız da sözünü verdi. O zaman geldiğinde daha çok havalara uçacağım." dedi. Sevinç gösterisini bilgisayardan ilk kez izleyen Keskin, yaptığı hareketlere kendisi de inanamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious