Önce silahlı saldırı dediler sonra da kaza

  • Giriş : 21.07.2008 / 23:40:00

Manisa'nın Ahmetli İlçe Belediyesi binasına sabah silahlı saldırıda bulunuldu. Belediye öğle saatlerinde polise haber verdi. Akşam ise kaza ile oldu denildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, belediye binasına sabah saatlerinde gelen zanlılar, binanın giriş kapısına tüfekle ateş etti. Saldırıda, binanın giriş katındaki duvar ve camlarda, küçük çaplı zarar meydana geldi.

Ölü veya yaralının olmadığı olay sonrasında iş yerine gelen belediye personelinin, cam kırıklarını temizledikten sonra öğle saatlerinde durumu polise bildirdiği öğrenildi.

Olay yerinde çalışma başlatan Ahmetli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Turgutlu İlçe Emniyet Amirliğinden olay yeri inceleme ekibi desteği aldı.

-''KARINCAYI BİLE İNCİTMEM''-

Bu arada, bir toplantı için Manisa'da bulunan Ahmetli Belediye Başkanı Cemal Sözüer, olayın duyulmasının ardından ilçeye geldi.

Sözüer, gazetecilere yaptığı açıklamada, emniyetten aldığı bilgiye göre saat 03.00 sıralarında belediyeye silahlı saldırıda bulunulduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Cemal Sözüer, şunları kaydetti:

''Bu saldırıları kınıyoruz ve yapanları zavallı olarak görüyoruz. Belediye olarak hiç kimseyle sorunumuz yoktur. 25 yıldır siyasi hayatımda hiç kimseyle bir sorunum olmadı. Karıncayı bile incitmeyen biriyimdir ve herkese ekmek vermeye çalışmışımdır. Kişilere karşı her zaman barış ve güzellikten yanayım. Yapılan bu olayı kınıyorum ve inanıyorum ki faili meçhul saldırıyı düzenleyen şahıslar, emniyetimizin yaptığı çalışmalar sonrasında yakalanacaktır.''

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AKŞAM ÜZERİ GELEN AÇIKLAMA

Manisa'nın Ahmetli İlçe Belediye Başkanı Cemal Sözüer, bu sabaha karşı belediye kapısına tüfekle ateş edilmesi olayının ''kazara'' olduğunun belirlendiğini söyledi.

Sözüer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden 2 kişinin, olayla ilgili ifade verdiğini belirterek, şunları söyledi:

''İki genç olayı polise anlatmış. Öğrendiğimize göre, gençler sabah saatlerinde belediyenin önünden geçerken, birisinin omuzundaki av tüfeği yere düşerek ateş almış. Tüfekten çıkan saçmalardan bir kaçı belediyenin kapısının camına isabet etmiş. Olay bundan ibaret. Tamamen kazara. Yani herhangi bir saldırı söz konusu değil.''

Sözüer, olaya neden olan iki kişinin emniyetteki işlemleri yapıldıktan sonra serbest bırakıldıklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*