Önce tecavüz sonra fuhuş

Önce tecavüz sonra fuhuş.15602
  • Giriş : 29.11.2008 / 17:58:00

Bursa'da, tecavüz ettikleri genç kızları görüntüleyip fuhşa zorladıkları iddiasıyla 14 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görükle Beldesi Gözmen Konutları'nda, genç kız ve kadınlara tecavüz ettikleri gerekçesiyle 14 kişi jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Zanlıların, tecavüz ettikleri genç kızları görüntüleyip fuhşa zorladıkları belirlendi.

Sorguları tamamlanan zanlılar, 'Suç işlemek için örgüt kurmak, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel saldırı cinsel taciz, fuhuşa aracılık etmek ve yer temin etmek' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların, pitbul cinsi köpeklerle de gasp ve soygun yaptıkları iddiasıyla geçtiğimiz ekim ayında yapılan "Makas 4" operasyonu kapsamında tutuklanan 11 kişiyle bağlantılı olduğu belirtildi.

"PİTBUL ÇETESİ"

"Makas 4" operasyonunda, aralarında çete lideri "Çakal" lakalı Mustafa D.'nin de bulunduğu 11 kişi adliyeye sevk edilmiş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Çete üyelerinin kaldıkları yerlerde yapılan aramada, 4 tabanca, 3 av tüfeği, 302 fişek, 11 sustalı ve kelebek bıçak, narkotik köpeği Tangı tarafından korunan barakalarda 15 gram esrar, 50 gram Hint keneviri, 1 demir cop, 1 kelepçe ve 30 CD ele geçirilmişti. Operasyon sırasında barakalarda tutulan 5 pitbul cinsi köpek de Nilüfer Belediyesi Hayvan Barınağı'na götürülerek koruma altına alınmıştı.

Çetenin, ilçede 10 yıldır baskı ve şiddetle insanları korkuttuğu, haraca bağladığı, tecavüz ettikleri kız ve kadınların fotoğraf ve görüntülerini alarak fuhuşa zorladıkları, düğünleri basarak para istedikleri, para alamadıkları durumlarda gelinlerin yüzlerini bıçakla çizdikleri öğrenildi. Çetenin baskısından kaçan birçok insanın başka illere göç etmek zorunda kaldığı, operasyonu duyan mağdurların İstanbul'dan arayarak kendilerine yapılan işkenceleri jandarmaya anlattığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*