Önder Cimbom yolunda

Önder Cimbom yolunda.16550
  • Giriş : 03.06.2008 / 09:55:00

Nisan ayında FK Moskova Kulübü’yle ön sözleşme imzalayan ve Fenerbahçe ile anlaşma yenilemeyen başarılı savunma oyuncusu için sarı kırmızılılar, Rus kulübüne yaklaşık 700 bin Euro tazminat ödeyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HOCA arayışlarını sürdüren Galatasaray, transfer harekatında da sessiz kalmıyor. Eski oyuncusu Emre Belözoğlu’nu Fenerbahçe’ye kaptıran sarı kırmızılılar, peşinde koştuğu Önder Turacı’nın işini bitirdi.

Fenerbahçe ile sözleşmesi biten tecrübeli savunma oyuncusunu renklerine bağlamak için son bir aydır büyük uğraş veren Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’in girişimlerinin sonucunda Önder Turacı ile anlaşma sağlandı. Teknik direktör Arthur Zico’nun kendisine yeterince forma şansı tanımadığı için Fenerbahçe’de kalmaya yanaşmayan Önder Turacı dün telefonla bir kez daha görüştüğü Adnan Sezgin’e "Evet" diyerek, Galatasaray’ın teklifini kabul etti.

Teklifi yükselttiler

Nisan ayında FK Moskova Kulübü’yle ön sözleşme imzalayan Önder Turacı için Galatasaray, Rus kulübüne yaklaşık 700 bin Euro tazminat ödeyecek. Bu para üzerinden pazarlıklar sürerken FK Moskova, Önder Turacı’yı hiç oynatmadan para kazanmış olacak.

Adnan Sezgin ile daha önce yaptığı görüşmelerde kesin yanıt vermeyen tecrübeli futbolcunun ilk olarak Galatasaray’ın yaptığı yıllık 800 bin Euro’luk teklife soğuk baktığı ancak sarı kırmızılıların, ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin Emre Belözoğlu’nu transfer etmesinden sonra bu rakamı daha üst seviyeye çıkararak Önder Turacı’nın işini büyük ölçüde bitirdiği öğrenildi.

Rus kulübü FK Moskova ile 4.5 yıllık sözleşme imzalayan ve senelik 1.7 milyon Euro’ya anlaşan Önder Turacı’nın, 1 milyon 200 bin Euro’ya Galatasaray’a imza atacağı ve sarı kırmızılı formayı giyeceği belirtildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious