Önder G.Saray'a doğru

Önder G.Saray'a doğru.9141
  • Giriş : 05.04.2008 / 09:40:00

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan savunma oyuncusu Galatasaray ile temasa geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önder G.Saray'a doğru

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan savunma oyuncusu Rusya ligi takımlarından sonra, sarı-lacivertlilerin ezeli rakibi ile temasa geçti. Eski takım arkadaşı Servet'i arayan Önder'in 'Mutsuzum' dediği, defansta sıkıntılar yaşayan G.Saray'ın genç futbolcunun transferine sıcak baktığı öğrenildi.

Gökhan Gönül'ün müthiş çıkışından sonra on birde kendisine yer bulamayan F.Bahçeli Önder Turacı, G.Saray'a yeşil ışık yaktı. Sarı-lacivertli takımla sözleşmesi sezon sonunda bitecek genç yıldızın, daha önce birlikte oynadığı eski takım arkadaşı Servet Çetin'i telefonla aradığı ve 'Çok mutsuzum. Yedek kalmak canımı sıkıyor. Futbol oynamak istiyorum. G.Saray beni isterse seve seve gelirim' dediği öğrenildi. Rusya ligi takımlarının da transfer gündeminde bulunan Önder Turacı'dan gelen talep G.Saraylı yöneticiler tarafından da olumlu karşılandı. Sarı-kırmızılıların F.Bahçe'den yılda 700 bin dolar alan gurbetçi futbolcuya 1 milyon 200 bin dolar teklif ettikleri ileri sürüldü.

BONSERVİSİ AVANTAJ

Başarılı futbolcunun, F.Bahçe'de oynadığı dönemlerde çok iyi anlaştığı Servet'ten haberi alan G.Saraylı yöneticiler transfer için gizliden gizliye girişimlere başladı. Savunmasında sorunlar yaşayan sarı-kırmızılıların sezon sonunda bonservis bedeli olmadan transfer edebilecekleri genç yıldızla görüştükleri, tarafların prensipte anlaştıkları ileri sürüldü. Önder Turacı Belçika'nın Standart Liege takımında oynarken, iki ezeli rakip transferi için kıyasıya yarışmıştı. Gurbetçi futbolcu tercihini daha atak davranan sarı-lacivertli kulüpten yana kullanmıştı. Önder'in, küçüklükten beri G.Saray'ı tuttuğu, Belçika'daki evinin odasında sarı-kırmızılı takımın posterlerinin süslediği belirtiliyor.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious