Önder Sav'a, "Tövbe et, seni hacca götürelim" teklifi

Önder Sav'a,
  • Giriş : 29.05.2008 / 03:15:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 00:23:26

Sav’a, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkan adayı Gültekin Durkun’dan ilginç bir teklif geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara-Elmadağ ilçesinde bir vatandaşın, hacca gideceğini bildirmesi üzerine, "Araplara para kaptırmayın" gibi alaylı sözlerle karşılık veren CHP Genel Sekreteri Önder Sav’a, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkan adayı Gültekin Durkun’dan ilginç bir teklif geldi.

İSTİFA YETMEZ-GEL SENİ HACCA GÖTÜRELİM

Oda başkan adayı Gültekin Durkun, Başkentteki şoför esnafının, manevi değerler ile alay eden Sav’a çok tepkili olduklarını vurgulayarak, Sav’ın bir an önce İslam dünyasından özür dilemesini ve Kâbe’ye gidip ‘Tövbekâr’ olmasını önerdi ve Sav’a şu çağrıda bulundu.

“Sizin hangi siyasi partiden olduğunuz bizi ilgilendirmiyor. Biz Müslümanız ve Türküz. Bizi, manevi değerlerimiz ilgilendirir. Sayın Önder Sav, siz tüm Müslümanların değerleri ile açıkça alay ettiniz. İslamiyet’te günahkârlar için ‘tövbe’ vardır. Gelin tüm İslam âleminden özür dileyin, sizi de ben Allah rızası için Kâbe’ye götüreyim ve orada da dualar edip, af dileyin, tövbekâr olun. Yani, bulunduğunuz makamlardan istifa etmeniz yetmez. Bir an önce Allah katında tövbekâr olmanız gerekir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious