Önder Sav'ı partiden uzaklaştırmak isteyen CHP'li

Önder Sav'ı partiden uzaklaştırmak isteyen CHP'li.10915
  • Giriş : 13.06.2008 / 21:29:00

Hz. Muhammed ile ilgili skandal sözleriyle eleştirilen Sav'a bir tepki de partisinin İnegöl İlçe başkanından geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl ilçe Başkanı Necmi Demir, "Genel Sekreterimiz Önder Sav'ın, Hz. Muhammed (SAV) hakkındaki sözleri Türkiye'yi şok etmiştir, hacca gitmek isteyen yaşlı bir insana bu sözler söylenemez. Yetkim olsaydı onu partiden uzaklaştırırdım" dedi.

Halkın önünde seçilmiş kişilerin konuşmalarına çok dikkat etmesi gerektiğine değinen CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, "Ben şu an sizinle bir Necmi Demir olarak konuşmuyorum. Bir partiyi temsilen ilçe başkanı olarak konuşuyorum. İfadelerime çok dikkat etmem lazım. Genel Sekreterimiz de bu hususa dikkat etmeliydi. Sav'ın dine ne kadar bağlı olduğu da tartışılır. Ben dinime bağlı bir insanım." dedi.

"İnegöl ilçe başkanı olarak istifa etsin diye söylemeye yetkim yok, ancak ilçe yönetimimden birisi olsaydı gerekeni yapardım" diyen Başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yetkim olsaydı Hz. Muhammed'e dil uzatan birini gücüm yettiğince partiden uzaklaştırmaya çalışırdım. Konunun artık örtülecek bir yanı da kalmamıştır. Bana hacca gitmek isteyen birileri geldiğinde yardımcı olmaya, havaalanından uğurlamaya çalışıyorum. Genel sekreterin açıklamaları bizleri yakından üzmüştür."

Konuyla ilgili olarak, İnegöl'de parti tabanında çok ciddi tepkiler olduğunu belirten başkan Demir, bunu il toplantısında sert bir dille ifade edeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious