Önder Sav'ın Genel Seçim hesabı

Önder Sav'ın Genel Seçim hesabı.9595
  • Giriş : 15.11.2008 / 17:51:00

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, yerel seçimlerde Mamak ve Ankara Büyükşehir Belediyesini kazanmaları durumunda AK Parti iktidarının erken seçime gitmek zorunda kalacağını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sav, CHP Mamak İlçe Başkanlığınca Lale İş Merkezi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, partililerin salona sığmadığını belirterek, bu coşkulu toplulukla 29 Mart Yerel seçimlerinde Tuzluçayır meydanında Mamak'taki başarıyı kutlayacaklarını söyledi.

Mamaklı kadın ve gençlerin enerjisinin ilçede bazı şeyleri değiştirmeye başlayacağını ifade eden Sav, ''Sizler emeklerinizi birleştirip çalışırsanız, hiç kuşku duymuyorum, 29 Martta kendi evimizin önünü süpüreceğiz. Bu seçimlerde önce Gazi Şahin'i, sonra 15 yıldır Ankara'da padişahlık yapan Melih Gökçek'i tahtından indirip layık olduğu yere göndereceğiz'' diye konuştu.

Sav, bunu gerçekleştirebilmeleri için salondaki coşkunun sandıklara taşınmasını isteyerek, önceki seçimlerde 40 bin seçmenin sandığa gitmediğini, bunların çoğunun sosyal demokrat eğilimli olduğunu söyledi.

İktidar seçmeninin görevini koşarak yerine getirdiğini anlatan Sav, şunları kaydetti:

''Bizim bir kısım seçmenimiz gönül kırgınlığını bahane ediyor, önemsenmediği gibi bir alınganlığa kapılıyor ve evinde televizyon seyretmeyi yeğliyor. Ülkemizin karanlığa doğru yol aldığı bir dönemde içi vatan sevgisiyle dolu olan bir seçmenin önümüzdeki seçimlerde evinde oturmaya hakkı yok.

Sandığa giden AKP seçmenini, evinde oturan CHP seçmeninden üstün tutarım, hiç olmazsa gelip demokratik görevini yerine getiriyor. Ben CHP'liyim demek yetmez, CHP'li olmanın gereğini yapmak, kurucusu Mustafa Kemal'e layık olmak gerekir. Önümüzdeki 29 Mart seçimi iktidara dur deme seçimidir, yaptıklarının hesabının sorulacağı seçimdir. Eğer 29 Mart 2009'da Mamak ve Büyükşehir Belediyesini kazanırsak, iktidar erken seçime gitmek zorunda kalacak.''

-''BAŞKAN ADAYI MAMAKLI OLACAK''-

Yerel seçimlerde gösterilecek başkan adayının bölgeyi bilmesinin önemine değinen Sav, ''Mamak Belediyesi Başkan adayı ithal olmayacak, Mamaklı olacak, Mamak'ın kahrını çeken, bilen birisi olacak'' dedi.

Sav, Mamak'ın Türkiye'nin her yerinden göç aldığını, coğrafi yapı bakımından da koşullarının diğer ilçelere göre zor olduğunu belirterek, Mamak'ı yönetmenin kolay olmadığını bildiklerini, bu yüzden bu kadar iddialı olduklarını söyledi.

Mamaklı kadınların başarıda büyük rol oynayacaklarını anlatan Sav, Ulu Önder Atatürk'ün Türk kadınına verdiği önemi, pek çok Avrupa ülkesinden önce tanıdığı haklarla gösterdiğini kaydetti.

Can Dündar'ın ''Mustafa'' isimli filmine de değinen Sav, ''Bir film nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk'ü ötesinden berisinden çekiştirmeye çalışma çabaları yer alıyor. Ama toplum o filme karşı en büyük tepkiyi 29 Ekimde, 10 Kasımda her zaman olduğundan daha büyük bir çoğunlukla Anıtkabir'e giderek gösterdi'' dedi.

Sav, dönemin İngiltere Başbakanı Lloyd George'un görevi bırakırken, yaptığı konuşmada, ''Yüz yıllar ender dahi yetiştirir, ne yazıktır ki yüz yılın dahisi Türk ulusuna geldi ve maalesef bizim karşımıza dikildi, Mustafa Kemal ile başa çıkmak mümkün değildi'' dediğini anımsatarak, Ulu Önder Atatürk ile hiç bir düşmanının başa çıkamadığını, ''bu film ile onu ötesinden berisinden çekiştirmeye çalışanların da başa çıkamayacağını'' ifade etti.

Önder Sav, konuşmasının ardından salondakilerle birlikte kürsüde 10. Yıl Marşını söyledi.

CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ise Türkiye'nin tarihi bir dönemden, çok zor günlerden geçtiğini belirtti.

Baytok, hükümetin yanlış politikaları nedeniyle ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini, terör ve yolsuzlukların arttığını savundu.

Toplantıda CHP Ankara İl Başkanı Yaşar Çatak, Mamak İlçe Başkanı Veli Gündüz Şahin, Mamak Gençlik Kolları Başkanı Serhat Öner ve Mamak Kadın Kolları Başkanı Döndü Doğan da birer konuşma yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*