ÖNDER'den 50'nci yıl kutlaması

ÖNDER'den 50'nci yıl kutlaması.11207
  • Giriş : 14.10.2008 / 18:04:00
  • Güncelleme : 14.10.2008 / 23:38:48

1958'de İmam Hatip okullarının ilk mezunlarının kurduğu "ÖNDER" 50 yaşında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÖNDER, kuruluşunun 50. yılını "50. Yıl Etkinlikleri" çerçevesinde 19 Ekim 2008'de Eminönü Halk Eğitim Merkezinde büyük bir organizasyonla kutlamaya hazırlanıyor.

"Mazinin Hâdimleri, Geleceğin Vârisleri" parolasıyla hazırlanan programda aynı zamanda 4. İmam Hatipliler Kurultayı ve 46. Olağan Genel Kurulu da yapılacak.

Önder Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aydın etkinliklerle ilgili olarak, "19 Ekim'de yapacağımız 50. Yıl etkinliklerinin İmam Hatipliler için büyük bir buluşma ve şölen havasında gerçekleşmesini amaçlamaktayız. Programda hayatta olan ilk dönem İHL Müdür ve mezunlarımızdan pek çok şahsiyete camiamıza yaptıkları büyük hizmetlerden ötürü teşekkür plaketleri ve şiltler verilecek. Bu vesileyle, 17 Ekim 1951'de ilk İHL'yi açan merhum Tevfik İleri'nin oğlu Cahit İleri, ilk kurucu Müdür merhum Celalettin Öktem'in oğlu Prof. Sadettin Öktem, Prof. Hayrettin Karaman, Prof. Ahmet Lütfi Kazancı, Prof. Yaşar Kandemir, İmam Hatipli öğrencilere yurt, iaşe ve yardımlarıyla büyük hizmetlerde bulunan İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Av. Hamza Akbulut, Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman, Tayyar Altıkulaç, Prof. Bekir Topaloğlu, Emekli İstanbul Müftüsü Selahattin Kaya ve pek çok mezunumuz bir araya gelecek." dedi.

ÖNDER Genel Başkanı Yusuf Ziyaettin Sula ise ÖNDER'in 50 yıllık mazisi ile ilgili düşüncelerini, "ÖNDER kurulduğundan bu yana her platformda mezunlarının haklarını takip ediyor. Okullarına sahip çıkıyor. Başarılı mezunlarını ülke içinde ve dışında burslarıyla takviye ediyor. Türkiye´nin her bölgesinde toplantılar tertipleyerek "her okula bir mezun derneği" kurma kampanyaları yapıyor. Okullarımızın üniversiteye giriş, orta kısımlarının kapatılması, başörtü yasağı konuları ile yakından ilgileniyor. Okullar arası spor ve kültür yarışmaları düzenliyor... Şükür ki, bugün ÖNDER 50 yaşında. Bir açıdan bakıldığında çok kısa, bir başka açıdan ise çok uzun bir ömür. Ama ileride tarih yazıldığında, İmam Hatip Liseleri ve ÖNDER, önemli işler yapmış kuruluşlar olarak kayda geçecektir umarız. Tabi asıl önemlisi Allah indinde "Kitab-ul İlliyyin"e kaydolabilmektir." şeklinde dile getiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*