ÖNDER'in 44. Genel Kurulu yapıldı

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği(ÖNDER)’in 44. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimde başkanlığa yeniden, Yusuf Ziyaettin Sula seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği(ÖNDER)’in 44. Olağan Genel Kurulu önceki gün yapıldı. Dernek Merkezi’nde yapılan Genel Kurul toplantısına yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda üye katıldı. Yapılan seçimde yola, mevcut başkan Yusuf Ziyaettin Sula ile devam kararı çıktı.

ÖNDER’in 44. Olağan Genel Kurulu Pazar günü geniş katılımla gerçekleştirildi. Derneğin Cağaloğlu’ndaki merkezinde yapılan Genel Kurul’a, tüm yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda üye katıldı.


Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra selamlaşma konuşmaları yapıldı. Kürsüye ilk önce ÖNDER’in Genel Başkanı Yusuf Ziyaettin Sula çıktı. Sula, bir yılda yapılanları anlattı.

Bir anlamda üyelere geçmişin bir hesabını çıkardı. Ardından geleceğe yönelik projeleri hakkında bilgi verdi. ÖNDER’in yurtdışına eğitim için giden öğrencilerle yakından ilgilendiğini ve Viyana’daki organizasyonun çok iyi bir örnek olduğunu belirten Sula, bundan böyle yurtiçinde eğitimlerini sürdüren bursiyerlerle de daha fazla ilgileneceklerini vurguladı.

SULA BİR YILI ANLATTI
ÖNDER tarafından hazırlanan “Dünya Ordularında Din Subaylığı” ve “Müslümanların Kutsal Değer Anlayışı” gibi raporların ciddi anlamda ses getirdiğini belirten Sula bundan sonra da bunlara benzer raporlar hazırlamaya devam edeceklerini ve kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

Sula’nın ardından 20 yıl boyunca ÖNDER’e başkanlık yapan İbrahim Solmaz kürsüye çıktı. Solmaz da asıl gayelerinin İmam Hatip Lisesi öğrencilerine maddi ve manevi katkı sağlamak olduğunu dile getirdi. Bugüne kadar yapılanların memnuniyet verici olduğunu söyleyen Solmaz, yönetimi tebrik etti ve çalışmalarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious