'One Minute' göklere çıktı

'One Minute' göklere çıktı.11699
  • Giriş : 23.06.2009 / 09:34:00

Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışı sonrası ilgi artınca Arap havayolları da rotayı Türkiye'ye çevirdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye ile Arap ülkeleri arasında yoğunlaşan turistik hareket havayolu şirketlerine de yansıdı. Körfez ülkelerinden Türkiye'ye direkt uçuş yapan havayolu şirketlerinin sayısı artıyor. Düzenlenen seferlerdeki artışlar da dikkat çekiyor. Geçen yıl Kuveyt merkezli havayolu şirketi Jezeera, Kuveyt City'den İstanbul'a direkt uçuşlara başlarken, aynı havayolu şirketi önümüzdeki günlerde Antalya'dan direkt sefer koymaya hazırlanıyor.

ETIHAD BAŞLADI

Geçen ay da Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ulusal havayolu şirketi Etihad, Abu Dabi'den İstanbul'a ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Türkiye'deki faaliyetlerini yoğunlaştıran şirketlerden biri Katar Havayolları oldu. Şirket, dün Türkiye'ye seferlerini artıracağını açıkladı. Körfez ülkelerinden doğalgaz zengini Katar hükümetine ait Katar Havayolları, Türkiye'ye haftalık 18 yeni ek sefer düzenleyeceğini bildirdi. Resmi Katar Haber Ajansı'na göre. Katar Sivil Havacılık Otoritesi başkanı Abdülaziz El Nuaymi, geçtiğimiz günlerde, Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ile Ankara'da görüştü.

ANTALYA'YA 4 EK SEFER

Havayolunun, Türk seyahat pazarındaki payını artırmayı hedefleyen anlaşmanın da bu görüşmede imzalandığı belirtildi. Ayrıca, Türkiye ve Katar arasındaki mevcut hava taşımacılık anlaşması da güncellendi. Skytrax kamuoyu yoklama şirketi tarafından '5 yıldızlı' havayolu seçilen Katar Havayolları, böylece Türkiye'ye olan seferlerine haftada 18 yeni uçuş ve dört kargo seferi ekleyecek. İstanbul ve Ankara'ya ek olarak yedi sefer, Antalya'ya ise ek dört sefer düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*