Önemli bir fırsat kaçırdık

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Adnan Polat, en yakın rakiplerinin puan kaybettiği bir haftada kendilerinin de yenilmesini bir çuval incirin berbat olması olarak nitelendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maç sonu gazetecilerin sorularını cevaplayan Adnan Polat, önemli bir imkanı değerlendiremediklerini söyledi. Polat, "Rakiplerin puan kaybetmesi ve bizim de burda 1-0 yenilmemiz sonucu bir çuval inciri berbat ettik. Bana göre puan farkı hala 4, değişen birşey yok. Ve şampiyonluk için en büyük adayız. Şampiyon da olacağız. Çok önemli bir fırsatı kaçırdık. Bu 4 haftalık süreç bizim için keskin bir virajdı. Şampiyonluk için elimizden gelen her türlü mücadeleyi vereceğiz." dedi.

Song'un teknik direktör Eric Gerets ile tartışmasının olmaması gereken bir davranış olduğunu belirten Polat, "Saha içinde çok sert oynayan bir Gaziantepspor vardı. Maçın hakemlerinin, maç için yeterli olmadığı kanaatimdeyim. Hakem çok eyyamcı kararlar aldı. Çok iyi performans gösterdikleri kanaatinde değilim. Song'un meselesi aile içi bir sorun. Onu kendi içimizde çözeriz." diye konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktör Erdoğan Arıca ise kazanmanın bir zafer, kaybetmenin de bir yenilgi olmadığı görüşünü savundu. Arıca, "Bunlar sadece müsabakanın sonucu. Bizde bugün iyi sonuçlar aldık. İyi bir takım olduk. Ama top rakipteyken iyi bir takımız. Topu kazandığımızda biraz daha üretken bir takım olmak zorundayız. Tek eksiğimiz bu. Ama çok iyi mücadele ediyoruz. Çoşkulu ve beni yormayan futbolcu grubuna sahibim. Hepsini tebrik ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, ise şöyle konuştu:

"Bu günkü maçta her iki tarafta çok az pozisyon geliştirdi. Öncelikle bizim oyun planımız uzun top oynamamaktı. Daha çok kombine paslarla pozisyon üretmekti. Ama maalesef bu oyun içinde olmadı. Ümit'in arkasında serbest oynayan İliç'i düşünüyorduk. Ayrıca kanattada iki tane ofansif oynayan oyuncularımızın olmasını istiyorduk. Tam gol geliyor diye düşündüğümüzde maalesef kendi kalemizde gol gördük. Kanattan ataklarla ve çaprak pozisyonlar bulduk. Ama bugünkü performansımız yeterli değildi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious