Onlar artık PAPArazzi

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Papa'nın ziyareti sırasında en çok yorulanların başında gazeteciler geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

15 KM. YOL Mesafelerin pek çoğunu da yürüyerek kat ettiler. Papa'nın iki buçuk günlük programında basın mensupları ortalama 15 kilometre yol yürüdü.

POLİS KIZINCA Ayasofya ve Sultanahmet ziyaretinde meydanda basın için giriş çıkışın serbest olduğu özel bir alan ayrıldı. Ancak basın TAYAD eylemcilerinin fotoğrafını çekince polis kızdı. Basının alan dışına çıkması halinde geri dönemeyeceği söylendi. Yerli - yabancı 200 civarında haberci tuvalete bile gidemeden üç saat bekledi.

ENSESİNİ ÇEKİYORUZ Basın Yayın Enformasyon kartları, neredeyse sokakta gezmek için bile işe yaramadı. Patrikhane'nin kartları bir çok törende kabul gördü. Ziyaretin büyük bölümünü uzak mesafeden takip eden haberciler , 'Papa'nın ensesini çekmeye mi geldik' diye isyan etti.

MENDİL ESKORTU Patrikhane'deki ayin sırasında gazeteciler sokaktaki marketten sigara, kağıt mendil almaya polis eşliğinde gidip geldi. Fener'deki polis karakolu adeta basın bürosuna döndü.

MİNİBÜS SEYEHATİ Patrikhane ve Vatikan'dan akredite olan basın mensupları İstanbul'u lüks otobüslerle gezerken, Basın Yayın Enformasyon akrediteli gazetecilerin Patrikhane'den Ayasofya'ya polis minibüsleriyle taşındı.

CAMİ ELDEN GİDİYOR Papa'nın ziyaret edeceği Sultanahmet Camii ibadete kapanınca gazeteciler arasında, 'Ayasofya'yı ibadete açalım derken Sultanahmet de elden gitti' esprilerine neden oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious