Onlar da Başbakan Erdoğan gibi dertli

Onlar da Başbakan Erdoğan gibi dertli.10424
  • Giriş : 13.06.2009 / 22:33:00

Zaman Gazetesi'nden Ali Bulaç ve Hüseyin Gülerce ile Bugün Gazetesi'nden Ahmet Taşgetiren... Hepsi de 'yandaş' dedikleri medyada yazıyor. Ama hepsi dertli... Neden mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün TV'de yayınlanan Yuvarlak Masa programında gündeme geldi. Hakan Aygün'ün sunduğu programa Başbakan Erdoğan tarafından ambargo koyduğu iddia edilen yazarlardan bazıları katıldı.
Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç, Bugün Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren ve Fethullah Gülen'in sözcüsü olarak bilinen Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce kendilerine uygulanan ambargoyu şöyle dile getirdi:

Hüseyin Gülerce: Siyasi sağ geleneğimizde eleştiriye tahammül yoktur. Sayın Başbakan ben STV'de 10 yıl pazar sohbeti yaptım mesela. 10 yıldır pazar sohbetime bir kere çıkmadı. Programıma gelin diye rica ettim. 'Çok işim var Hüseyin bey' dedi. Başka programlara birçok kez çıktı. 'Sen beni eleştirmeseydin böyle bir münasabetimiz olmazdı' demek istiyor herhalde.

Ali Bulaç: Bana doğrudan bir şey gelmedi fakat boykot var benim üzerimde bunu hissediyorum. Hiçbir toplantıya çağırmıyorlar. Devletin higçbir etkinliğine gazeteci olarak davet edilmiyorum. Önceden çağırıyorlardı ama ama şimdi çağırmıyorlar.

Ahmet Taşgetiren: Yeni Şafak'a 19 Ağustos 2005 Diyarbakır konuşmasıyla ilgili yazı yazdım ama konmadı. O konuşmasını eleştiren, danışmanlarını eleştiren bir yazıydı. Şöyle bir kanaat oldu zannediyorum: Taşgetiren böyle yazılar yazar, bizim de gazete olarak Başbakan'la ilişkilerimiz sıkıntıya girer. Öyleyse Ahmet Taşgetiren'in yazmasına gerek yok noktasına geldi gazete.

GAZETECİLER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*