Onlar için en acı babalar günü

Onlar için en acı babalar günü.15429
  • Giriş : 21.06.2009 / 17:39:00

3 çocuk babası madenci Osman Göktaş ile 2 çocuk babası kaynakçı Hüseyin Gürgen'in babalar gününde ölüm haberi ailesini yasa boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da evli ve 2 çocuk annesi 30 yaşındaki Seçil Gürgen, dün akşam işe gitmek için evden çıkan eşini 32 yaşındaki Hüseyin Gürgen'i cep telefonundan aradığında kazada öldüğünü öğrendi. Telefona çıkan polis, eşinin ölüm haberini verince şoke olan ve hemen kaza yerine koşan Seçil Gürgen, cesedine sarılarak sinir krizleri geçirdi. Eşinin cansız bedenine sarılan Gürgen, eşinin ayağında "Babalar Günü" için çocuklarıyla aldıkları ayakkabıları görünce adeta yıkıldı...

Merkez Osmangazi İlçesi Atıcılar Mahallesi'nde oturan Hüseyin Gürgen, dün akşama doğru kaynakçı olarak çalıştığı fabrikada gece vardiyasına gitmek üzere 16 KB 488 plakalı otomobiliyle yola çıktı. Hüseyin Gürgen gitmeden önce de birkaç gündür hasta olan ve yakın semtte oturan kayınvalidesinin evinde olan eşi Secil'i arayıp, “Ben gidiyorum, siz de eve gelin” dedi.

Yolda birkaç yere uğradıktan sonra saat 18.00 sıralarında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ndeki işyerine yaklaşan Hüseyin Gürgen, Küçükbalıklı Mahallesi Doğu Atıksu Arıtma Tesisleri önüne şerit ihlali yapınca, karşı yönden gelen Halime Hazar yönetimindeki 16 J 4773 plakalı otomobil ile çarpıştı. Gürgen, kontrolünden çıkıp duvara çarpan otomobilde yaşamını yitirdi.

Tam o sırada annesinin evinden kendi evine dönen Seçil Gürgen, gelidiğini haber vermek için eşi Hüseyin'i cep telefonundan aradı. Kaza yerinde ölen sürücünün kimliğini ve adresini araştıran polisler çalan telefonunun sesini duydu. Telefonu açan polis memuru, eşinin kazada öldüğünü söyledi.

Bu haberle şoke olan Seçil Gürgen hemen polislerin söylediği kaza yerine koşup geldi ve eşinin cesedini görünce sinir krizleri geçirdi. Etrafta toplanan kalabalığı yarıp geçerek eşinin cansız bedenine sarılan Seçil Gürgen, ayağında birkaç gün önce 'Babalar Günü' için çocuklarıyla birlikte aldığı ayakkabıları görünce “Hüseyinim ayakkabıyı babalar gününde, bizimle mutlu günlerde giymen için aldık. Bizi bırakıp gittin. Babalar gününde çocuklarımıza artık 'Babasızsınız' nasıl diyeceğim. Hadi kalk elimi tut, evimize yuvamıza gidelim” diyerek gözyaşı döktü.

Çevredekiler ve gelen diğer yakınları tarafından kaza yerinden güçlükle uzaklaştırılan Seçilm Gürgen'e sakinleştirici iğne yapıldı.

Ölen Hüseyin Gürgen'in cesedi otopsi için morga kaldırılırken, kazada ayağı kırılan ve hastaneye kaldırılan diğer aracın sürücüsü Halime Hazar hakkında dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme neden olduğu suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

* * *

Zonguldak'ta bir kaçak ocakta oluşan karbonmonoksit gazından zehirlenme sonucunda 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı. Ölen işçinin 2 çocuğu Babalar Günü'nde kaybettiği babaları için gözyaşı döktü.

Edinilen bilgiye göre, Kilimli beldesi Askeritepe mevkiinde özel bir şirkete ait sahada bulunan kaçak maden ocağında karbonmonoksit gazı faciası yaşandı. Gazdan zehirlenen Osman Göktaş hayatını kaybetti, Şükrü Akkaya, Celil Ak ve Muhammet Çift yaralandı. Yaralılar, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Muhammet Çift, Atatürk Devlet Hastanesi'nden Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Acı haberi duyarak hastaneye gelen Osman Göktaş'ın 2 çocuğu ile yakınları sinir krizi geçirdi. Göktaş'ın çocukları, Babalar Günü'nde babalarını kaybetmenin acısını yaşadı.

Zonguldak'ta maden ocağında gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden 30 yıllık madenci Osman Göktaş'ın babalar gününde iş kazası sonucu ölmesi, kızı Emine Göktaş'ı yıktı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde sinir krizleri geçiren Göktaş'ı yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Merkez ilçeye bağlı Kilimli beldesinde, gaz zehirlenmesi sonucu 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı kaçak maden ocağında Türkiye Taşkömürü Kurumu ekipleri inceleme yaptı. Yapılan incelemede, zehirlenmenin, elektrik kablosunun yanması sonucu ortaya çıkan karbonmonoksit gazından kaynaklandığı anlaşıldı.

Kaçak olarak işletilen maden ocağının sahibi olduğu öğrenilen 3 çocuk babası Osman Göktaş'ın sabah işbaşı yaptıklarında ocaktaki gazı fark ettiği ve arkasından gelen işçiler Muhammet Çift, Şükrü Akkaya ve Celil Ak'ı uyararak dışarıya çıkmalarını sağladığı; ancak kendisinin gazdan etkilenerek dışarıya çıkamadığı iddia edildi.

Öte yandan, Osman Göktaş'ın 27 yaşındaki kızı Emine Göktaş, "Babacığım, Babalar Günü'nde daha sana hediye alacaktım. Beni bırakıp nereye gittin ? Ben sensiz ne yaparım ? Ben bu acıya nasıl dayanırım ?" diye gözyaşı döktü. Genç kızı, yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*