'Onları boş yere öldürmedim'

'Onları boş yere öldürmedim'.11773
  • Giriş : 21.10.2008 / 20:57:00

Eskişehir'de, kendisinden boşanmak isteyen eşi ile kayınpederini, kayınvaldesini ve kayınbiraderini tabancayla öldüren Ömer Korkar, duruşmada pişman olduğunu söyledi. Korkar, "Onları sebepsiz yere öldürmedim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Esentepe Mahallesi Eğitimciler Caddesi'nde 19 Ocak 2008 tarihinde meydana gelen olayda Ömer Korkar (29), berber dükkanında tıraş olan kayın biraderi ve aynı zamanda kızkardeşi ile evli olan Mehmet Çetin Şengül'ü (29) tabancayla ensesinden ateş ederek öldürüp kaçmış, 3 gün sonra da evini bastığı kayınpederi Metin Şengül'ü (65), kayınvalidesi Hamiyet Şengül'ü (53) ve eşi Ayşe Korkar'ı (26) tabancayla öldürmüştü. Daha önce de gasp ve yaralama suçundan sabıkası bulunan Ömer Korkar çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

4 kişiyi öldüren Ömer Korkar'ın yargılanmasına Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 4 kişiyi öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Ömer Korkar savunmasında pişman olduğunu söyledi.Cinayetleri sebepsiz yere işlemediğini öne süren tutuklu sanık Ömer Korkar duruşmada şunları söyledi: "Onları sebepsiz yere öldürmedim. Onları ben öldürdüm. Sebepsiz yere yaprak bile kımıldamıyor. Neyse cezam çekeceğim. Mehmet Çetin Şengül benim hem kayınbiraderim hem de eniştem olur. Eşimle kavga ettim. Eşim, babasının evine gitti. Benim kardeşim de Mehmet Çetin Şengül ile evli olduğu için kendisini aradım. Kardeşinin beni terk ettiğini kendisinin de kardeşimi bırakmasını söyledim. Yüz yüze görüşmek istedim. Kabul etmedi. Mahallede karşılaştık benimle konuşmadı. Bana kardeşimi becerdiğini, beni de becereğini söyledi. Bu laf bana çok ağır gelmişti. Alkollüydüm. Silahım yanımda değildi. Arabadan silahı aldım. Daha önceden berbere girdiğini gördüğüm Mehmet Çetin Çengül'ü tek kurşunda öldürdüm. Benim 11-12 senelik evliliğim vardı. Oradan ayrıldıktan sonra kendimi de öldürmeyi düşündüğüm için silahı atmadım. 3 gün harabe bir evde kaldım. Kayınvalidemin evine gittim. Kapıda polis vardı. Birkaç saat sonra gitti. Ben de eve gidip kapıyı çaldım. Haklarını helal etmesini isteyecektim. Kayınvalidem Hamiyet Şengül silahı getirin diye bağırdı. Ondan sonra ne yaptığımı hatırlamıyorum. Böyle olmasını istemezdim."

Eşini öldüren ağabeyi Ömer Korkar'dan şikayetçi olan Fatma Şengül (25), duruşmada kendisi için "Bacım" diyen ağabeyine "Bana bacım deme" diye tepki gösterdi. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık Ömer Korkar'ın tutukluluk halininin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*