Önlem ölümden sonra geldi!

Önlem ölümden sonra geldi!.8530
  • Giriş : 16.11.2008 / 20:38:00

Sinyalizasyonun bozuk olduğu kavşaktaki önlem ancak bir kişi ölünce alındı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinyalizasyonu bozuk olan kavşağa otomobiliyle son sürat giren 21 yaşındaki Mustafa Çıkan, küçük Fatmanur'un ölümüne sebep oldu. 4 gündür bozuk olan trafik ışıkları ise kazadan hemen sonra tamir edildi.

ANTALYA'nın Alanya ilçesi'nde, annesinin yanından yola fırlayan 11 yaşındaki Fatmanur Hacıfazlıoğlu'na, sinyalizasyonu bozuk olan kavşağa hızlı giren 21 yaşındaki Mustafa Çıkan'ın kullandığı otomobil çarpıp önünde 10 metre sürükledi. Fatmanur kaza yerinde yaşamını yitirdiği. Sürücü gözaltına alınırken, 4 gündür bozuk olan sinyalizasyon kazadan hemen sonra belediye ekipleri tarafından tamir edildi.

Kaza, Alanya çevreyolunda bir alışveriş merkezinin önünde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Annesiyle birlikte alışverişe çıkan Fatmanur Hacıfazlıoğlu, karşı kaldırıma geçmek için yola fırladı. Sinyalizasyon sistemi bozuk olan kavşağa yaklaşmasına rağmen hızını azaltmayan Mustafa Çıkan'ın yönetimindeki 07 NCH 91 plakalı otomobil, küçük kıza çarparak yaklaşık 10 metre önünde sürükledi.

Fatmanur Hacıfazlıoğlu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Gözlerinin önünde meydana gelen kazada kızını kaybeden Gülsüm Hacıfazlıoğlu sinir krizi geçirdi. Üzeri gazete kağıtları ile örtülen yoldaki cesedi almaya kazadan yarım saat sonra ulaşabilen cenaze aracı, Alanya Belediyesi Morgu'na götürdü. Otomobil sürücüsü Mustafa Çıkan ise gözaltına alınarak Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü.

CAMLARA FİLM ÇEKİLİ

Özel Ufuk İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi olan Fatmanur'a çarparak ölümüne neden olan otomobilde polis inceleme yaptı. Otomobilin camlarına film çekildiği, amortisörlerinin indirilmiş olduğu tespit edildi. Otomobil daha sonra Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne ait otoparka çekildi. Çevredekilerin 4 günden beri bozuk olduğunu söylediği sinyalizasyon ise kazadan hemen sonra belediye ekipleri tarafından tamir edildi.

Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*