Önümüzdeki 5 gün hava

  • Giriş : 14.01.2007 / 00:00:00

Yurdun iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don ve sis olayına karşı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden uyarı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile yarın (pazartesi) öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Sinop, Sivas ve Erzincan çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Bu gece ve yarın (pazartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek.

Bu gece ve yarın (pazartesi) sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde yoğun olmak üzere sis bekleniyor.

Marmara Bölgesi'nde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık değerlerleri 12-13 derecelerde. Pazartesi günü sıcaklık 2-3 derece azalacak ve bölgenin büyük kısmında sis etkili olacak.

Ege Bölgesi'nde hava parçalı bulutlu, iç kesimlerde sis bekleniyor. Salı günü de sis etkisini sürdürecek.

Akdeniz Bölgesi'nde Isparta Burdur dolayları sisli. Bölge genelinde güneş parçalı bulutlar arasından kendini gösterecek.

İç Anadolu Bölgesi'nde sis etkili. Üç gün sis görülecek.

Karadeniz Bölgesi'nin batısında da sis görülecek. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde beklenen yağış Gümüşhane dolaylarında kar şeklinde. Pazartesi günü ise yağış bölge geneline yayılıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey kesimlerinde kar görülecek. Gece sıcaklık değerleri -25 derecelerde buzlanma ve don söz konusu dikkat.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de parçalı bulutlu bir hava olacak. Gece sıcaklık değerleri -15 derecelere düşüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious