Onur Air nerede hata yapıyor? 10 günde 4 problemli uçuş

Onur Air nerede hata yapıyor? 10 günde 4 problemli uçuş.8358
  • Giriş : 08.09.2007 / 14:50:00

Onur Havayolları’nın Dalaman-Birmingham seferini yapan yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dalaman’dan saat 06.30’da Birmingham’a gitmek üzere 218 yolcusuyla havalanan Airbus 321 tipi yolcu uçağının bir süre sonra kabin basıncı düştü. Uçağın kaptan pilotu bunun üzerine saat 07.30’da Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı. Onur Havayolları yetkilileri, yolcuların sağlık durumlarında herhangi bir sorun bulunmadığını belirterek, Birmingham’a gitmek üzere başka bir uçağın hazırlandığını bildirdi.

ONUR’DA NELER OLUYOR

Onur Havayolları 10 gündür çeşitli badireler atlatıyor:


28 Ağustos: İstanbul’dan Dalaman’a gitmek isteyen yolcular, Onur Air’in kiraladığı uçağın uçuş izninin olmadığı anlaşılınca 3 saat gecikmeli hareket etti. Yaklaşık bir saat uçakta bekletilen yolcular, daha sonra havalimanının gidiş salonuna alındı. Yolculara gecikmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmayınca yolcularla havayolu yetkilileri arasında tartışmalar yaşandı. Bazı yolcular, uçuştan vazgeçerek bilet paralarının iadesini talep etti.

29 Ağustos: İstanbul-Zürih seferini yapan uçak arıza yapınca yolcular, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde arızanın giderilmesi için 6.5 saat beklemek zorunda kaldı. Terminalde rötar çilesi çeken yolcular, arızalı uçağa binmek istemediklerini söyleyerek tepki gösterdi.

4 Eylül: İzmir-Paris seferini yapan uçağın kalkış anında sol arka iki lastiği patlayınca, panik yaşandı. Lastikleri patlayan uçağı, pilot pistin sonunda ancak durdurabildi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious