Onuruna Fransız Kalma!

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Tüketiciler Birliği, Fransız mallarına karşı yürüttüğü "Her hafta bir Fransız markasını boykot" kampanyası kapsamında "Loreal" markasını listelerine aldıklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dernek Başkanı Avukat Bülent Deniz, özellikle kadınların ilgi gösterdikleri "Loreal" markalı ürünlerin tercih edilmemesi için kadın müşterilere çağrıda bulundu. Deniz, Fransa Ulusal Meclisi'nin "Soykırımı inkarı suç sayan yasa tasarısı"nı geri çekinceye kadar boykot çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Fransa Ulusal Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda Türkiye'de başlatılan "Fransız mallarını boykot" kampanyasının sınırları genişletiliyor. Her hafta bir Fransız markasını boykot edeceklerini açıklayan Tüketiciler Birliği, kampanya kapsamında Total'den sonra Loreal isimli kozmetik markasını da boykot listesine aldıklarını açıkladı. Tüketiciler Birliği'nin yazılı açıklamasında Loreal isimli markanın Türkiye'deki cirosunu son 5 yıl içinde yüzde 45 oranında artırdığı kaydedilerek, özellikle kadınlardan boykot kampanyasına destek vermeleri istendi. Dernek Başkanı Deniz, Fransa Meclisi'nin aldığı karar geri çekilinceye kadar Loreal ve alt ürün grupları olan, Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio, Armani, İnneov, Kerastase, Lancome, Matrix, Maybelline, Ralp Loren, Vichy markalı ürünleri kullanmayacaklarını ifade etti.

Özellikle kadınları kampanyaya destek olmaya çağıran Deniz, boykotun ilgili yasa teklifi geri çekilinceye kadar süreceğini ve kaybeden tarafın Fransa olacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious