Opel'i kurtarma operasyonu başladı

Opel'i kurtarma operasyonu başladı.13276
  • Giriş : 17.11.2008 / 09:38:00

Almanya Başbakanı Merkel, ülkenin en sağlam otomobil firmalarından biri olan Opel'i krizden kurtarmak için, şirket yöneticileriyle bugün olağanüstü toplantı yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'da sular her geçen gün biraz daha kabarıyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Opel otomobil şirketinin yaşadığı krize çözüm bulmak amacıyla, şirket yöneticilerini bugün başbakanlıkta görüşmeye çağırdı. Merkel, bu konuda Washington'da yaptığı açıklamada, mali kriz içinde bulunan Opel'e yardım edebilmek amacıyla adım adım çözüm yolları arayacaklarını söyledi.

26 BİN KİŞİ İŞSİZ KALABİLİR

Opel şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Hans Demant, Opel'in gelecek yıl için yaklaşık 1 milyar avroluk nakit para yardımına ihtiyacı olduğu şeklinde çıkan bir haberi yalanlayarak, "şu sıralar bir nakit para sorunumuz yok" şeklinde açıklamada bulunmuştu. Opel'in Alman hükümetinden sadece bir güvence istediğini kaydeden Demant, güvencenin miktarı konusunda ise açıklama yapmamıştı. Gazeteler, bu güvencenin en az 1 milyar avro olduğunu ve yaklaşık 26 bin kişinin işten çıkartılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu yazdılar.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*