Opera 10, Firefox'a meydan okuyor!

Opera 10, Firefox'a meydan okuyor!.13157
  • Giriş : 05.06.2009 / 09:32:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:28:41

Yeni yayınlanan Opera 10 Beta'nın performansını görmek ister misiniz? Hızlı bir tarayıcı isteyenler, bu sonuçlara mutlaka bakmalı. Opera'nın Firefox'a karşı olan mücadelesi devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Opera 10 için ilk beta sürümü yayınlandı. Opera 10 beta, geçtiğimiz günlerde görüntülenen yeni tasarımın yanı sıra, sekme önizleme gibi yeni özellikleri ile de dikkat çekiyor. Artık birden fazla sekme açtığınızda, aşağıda görebileceğiniz üzere pasif sekmelerin üstüne getirdiğinizde ön izleme paneline erişebiliyorsunuz

HTML5, SVG, Web fontları, otomatik güncellemeler ve daha birçok özelliği içeren Opera 10 Beta, mobil tarayıcısının ardından masaüstünde de kullanıcı kitlesini genişletebilir.

Acid3 Şaşırtmadı

Tüm tarayıcıların çuvalladığı Acid3 testinde, Opera 10 beta sadık kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayarak tam puan (100/100) aldı.

Öte yandan FutureMark tarafından yayınlanan Peacekeeper tarayıcı benchmark aracında tek başına etkileyici puanlar alsa da, aynı bilgisayardaki diğer tarayıcılarla yaptığımız testlerde ancak ortalamanın üstünde kalabildi:

Görüldüğü gibi aynı sistemde yapılan testlerde Apple'ın Safari 4 beta ve ardından Chrome 2, henüz beta aşamasındaki Opera 10'u utandırmayı başarıyor. Firefox 3 ve IE serisi ise Peacekeeper'da pek de tatmin etmeyen neticeler veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*