Operasyon genişliyor

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Erol Evcil'in gözaltına alındığı operasyon genişliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafnıdan Bursa, İzmir ve Sivas'ta eş zamanlı yürütülen yasa dışı organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan şahısların sorgulamaları sürüyor. Erol Evcil'in de aralarında bulunduğu 5 kişinin sorgulanması İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde, Nilüfer Turizm sahibi Hüseyin Kayapalı, oğlu Mustafa Kayapalı ve diğer 36 kişinin sorgulaması ise Bursa sürüyor. Operasyonun gözaltına alınan şahısların bazı belgelerin usulsüz tanzim edilerek, devletin zarara uğratılması ile ilgili olduğu öne sürülüyor.
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, İzmir'deki Erege Metal'de ve bazı şirketlerde, maliye ile kayıtlarıyla ilgili evraklarda usulsüzlükler yapılması ve bu sebeple de devletin zarara uğradığı iddiasıyla operasyon başlatıldı. Bursa Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin cumhuriyet savcılığıyla birlikte yürüttüğü soruşturmada, maliyeye verilen evraklarda eksiklikler olduğu, bu sebeple devletin zarara uğradığı iddiası ile şahısların ifadelerinin alındığı kaydedildi.

Savcılıktan sorgulama için 48 saatlik ek süre alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, savcı nezaretinde ifade alıyor.

Öte yandan İzmir'deki villasında gözaltına alınan Erol Evcil'in Bursa'ya getirilmesi ise ilerleyen saatlerde netlik kazanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious