Operasyon kararı Türkiye'nin

Operasyon kararı Türkiye'nin.10324
  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, her ülkenin vatandaşlarını terör eylemlerine karşı koruma hakkı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson canlı yayında NTV Ankara temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı.
İstenilen sonuç elde edilemediği için eleştirilen Terörle Mücadele Koordinatörlüğü mekanizmasının başarıya ulaşacağını belirten Wilson, PKK terörünün Türkiye, ABD ve Irak’ın ortak çözeceği bir sorun olduğunu söyledi. ABD elçisi, sınırötesi operasyon ile ilgili olarak da her ülkenini kendi vatandaşlarını koruma hakkı olduğunu belirterek, “Türkiye nerede, ne zaman ve ne yapacağına kendisi karar verir” dedi.

“PKK İLE GÖRÜŞMÜYORUZ”
ABD elçisi, Amerikalı yetkililerin PKK ile görüştüğü yönündeki iddiaları da reddetti ve “ABD teröristlerle görüşmez” diye konuştu.

“BAĞDAT’TAKİ OLAY KAZA”
Büyükelçi, 28’si Türk 35 kişinin hayatını kaybettiği Irak’taki uçak kazasıyla ilgili olarak da, “Tüm veriler olayın kaza nedeniyle meydana geldiği yönünde” ifadesini kullandı.

ABD’NİN YENİ IRAK STRATEJİSİ
Wilson, Irak’taki şiddete son verilmemesi durumunda felaket olacağını belirterek, ABD’nin yeni Irak stratejisi bağlamında Irak’a gidecek 21 bin 500 askerin tamamının Bağdat çevresine yerleşeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious