Operasyon sırasında Zap Kampı'nda 2 ABD'li gazeteci

Operasyon sırasında Zap Kampı'nda 2 ABD'li gazeteci.15383
  • Giriş : 09.03.2008 / 03:29:00
  • Güncelleme : 09.03.2008 / 00:32:24

Washington Post Gazetesi'nin iki muhabiri Türk operasyon sırasında PKK'yla Zap Kampı'nda kalmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Washington Post Gazetesi'nin iki muhabirinin TSK’nın sınır ötesi kara harekatı sırasında ve sonunda PKK ile birlikte olduğu ortaya çıktı.

PKK DAHA AZ TEHDİT OLUŞTURUYOR

Gazete "Zap Vadisi” başlığıyla yayınladığı uzun haberde harekat sırasında öldürülen beş PKK’lı için düzenlenen “tören”e de değindi ve PKK’nın eskiye göre Türkiye için “daha az bir tehdit oluşturduğu”nu yazdı.

SADECE WP'YE İZİN VERİLDİ

WP’nin bir muhabiri ile bir foto muhabirinin “çatışmalar sırasında ve sonrası” olmak üzere, toplam beş gün PKK’nın üstlendiği mevzilerde geçirdiği belirtilen haberde, “Söz konusu dönem boyunca gerillalara eşlik etmeye sadece WP muhabirlerine izin verildiği”ne dikkat çekildi.

İLK PKK'LIYA KADAR 8 SAAT YÜRÜDÜ

PKK tarafından yapılan davet üzerine bölgeye giden WP muhabirlerinin ilk PKK’lıyı görmeden önce sekiz saat engebeli arazide yürümek zorunda kaldıkları anlatıldı.

PKK'NIN ACIMASIZ TAKTİĞİ

Washington Post haberinde PKK’lıların Türkiye’deki topraklarına yönelik saldırılarına değinirken de taktiklerinin “acımasız” olabileceğini de yazdı. Gazete “ABD Dışişleri Bakanlığı’na göre, 4 bin ile 5 bin savaşçısı olan PKK, eskiye oranla Türk hükümeti için daha az bir tehdit oluşturuyor” değerlendirmesini de yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious