Operasyon yapan polisleri yaraladılar

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü'nde görev yapan 2 polis memuru, operasyon anında zanlılar tarafından yaralandı. Zanlıda yaralı olarak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bacağından yaralanan bayan polis memuru ile burnundan yaralanan diğer polis memuru tedavi altına alınırken, olay yerinde vurularak etkisiz hale getirilen şahıs kelepçeli halde ikinci ambulansı bekledi.

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Organize Suç ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Kantinciler Odası Başkanı Yücel Okutan'ın 5 okulun kantin ihalesi öncesi tabancayla yaralanması olayının faillerini araştırmaya başladı. Bir duyum üzerine, silahlı saldırganın İstanbul Yolu üzerindeki bir alışveriş merkezinin bovling salonuna geleceğini öğrenen Organize Polisi, burada tertibat aldı. Bovling salonuna gelen 4 kişi, durumdan şüphelenince ticari taksiyle kaçmaya başladı.

ıÜüOrganize Büro'nun 2 ekibi İstanbul Yolu'nda takip ettikleri ticari taksideki kişilere dur ihtarında bulundu. Ancak ticari takside bulunan kişilerden birisi Özdilek Kavşağı yakınlarına geldiklerinde polis memurlarına doğru ateş etti. Organize Bürosu'nda görevli 7 yıllık polis memuresi Esra Sabas (29) ayağından, Yahya Kop da (33) burnundan yaralanırken, saldırgan kaçmaya başladı. Bu esnada diğer ekipler ve takviye bölgeye gönderilen ekipler, üzerinden Mustafa G. (30) adına kimlik çıkan silahlı saldırganı ayağından vurarak etkisiz hale getirdi. Yaralanan polisler Esra Sabas ve Yahya Kop, 112 ambulansıyla götürüldükleri Çekirge Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Polislerin güçlükle etkisiz hale getirdiği ve kelepçeli halde beklettiği Mustafa G. ise ikinci ambulansla Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious