Operasyonlar kundaklamaları bitirdi

Operasyonlar kundaklamaları bitirdi.10242
  • Giriş : 18.05.2009 / 08:41:00

PKK'nın beyni ve şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonlar sonrası araç yakma olayları bıçak gibi kesildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması Kürdistan Demokratik Toplum Konfederalizmi'ne (KCK) dönük soruşturma, metropol şehirlerdeki araç kundaklamalarını bitme noktasına getirdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul, Ankara, Aydın, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Mersin, Elazığ, Hakkari ve Van gibi illerde düzenlenen operasyonlarda DTP genel başkan yardımcıları ve yöneticilerinin de bulunduğu 53 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan rapora göre, KCK'ye dönük operasyon sonrasında araç kundaklama olayları azaldı. Terör örgütü sempatizanları, Şubat 2009'da 16 ilde araç kundaklama eylemi gerçekleştirdi. 113 resmî ve özel araç kullanılamaz hale geldi. KCK operasyonunun ardından mart ayında 46 araç kundaklandı. Nisan ayında ise 4 ilde 13 araç yakıldı. Bu arada Emniyet'in 21 Mart Nevruz kutlamaları ile hazırladığı rapora göre bu yıl ülke genelinde düzenlenen kutlamalara 636 bin 335 kişi katıldı. Geçen yıl ise 391 bin 60 kişi eylemlere iştirak etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*