Operasyonlar Şırnak'ta sıklaştı

Operasyonlar Şırnak'ta sıklaştı .22007
  • Giriş : 29.12.2007 / 16:06:00

TERÖR mücadelesini çetin kış koşullarına aldırmadan sürdüren Mehmetçik, Şırnak'ın dağlarına odaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TERÖR mücadelesini çetin kış koşullarına aldırmadan sürdüren Mehmetçik, Şırnak'ın Küpeli, Cudi ve Çırav dağlarında bir süredir devam eden operasyonları Kato Dağı ve Bestler Dereler kesimine de kaydırdı.

Bölgeye kaydırılan birliklerin bu kesimlerde başlattığı operasyonlara helikopterler de hava desteği sağlıyor.

Kuzey Irak'daki kampların savaş uçaklarıyla bombalanmasının ardından kışı geçirmek için Şırnak kesimine sızmaya çalışan PKK'lıların geçiş noktaları kesilirken Küpeli, Cudi, Çırav ve Kato dağları ile Bestler Dereler kesiminde yuvalanan teröristleri imha operasyonları aralıksız devam ediyor. Dağları karı karış tarayan Mehmetçik, PKK'lı teröristlere ait çok sayıda sığınak ortaya çıkardı, buralarda saklanan gıda ve yaşam malzemelerini ele geçirdi.
Operasyon bölgelerine sevkediyen takviye birliklere, Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve 23. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan kalkan helikopterlerde destek veriyor. Şırnak semalarında gün boyu helikopter trafiği eksik olmuyor.

Bu arada Şırnak'ın, Irak sınır kesimindeki bölgelerinde Mehmetçik, arazi arama tarafa faaliyetlerini sürdürüyor. Yollar kontrol altında tutulurken eli tetikte bekleyen Mehmetçik, askeri konvoyların geçişinden önce bölgeyi mayın detektörleri ile tarıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious