Operasyonlar sürüyor, Mehmetçik terör nöbetinde

Operasyonlar sürüyor, Mehmetçik terör nöbetinde.16587
  • Giriş : 18.01.2008 / 14:35:00

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarına yönelik hava operasyonlarına devam ediyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarına yönelik hava operasyonlarına gerekli gördüğü anda devam ederken, sınır birliklerinde de hazırlıklar en üst seviyye çıkarıldı.


Türk Ordusu, Kuzey Irak’ta yuvalanan terör örgütü PKK'ya yönelik sınırda aldığı önlemleri son aşamaya getirdi.

Irak sınırındaki birliklerden, terörist sızmaları başta olmak üzere ‘her türlü harekata hazır olmaları’ istendi. Şırnak ve Hakkari başta olmak üzere bölgede bulunan 150 bini aşkın Mehmetçiğin ihtiyaç duyacağı her türlü donanım ve malzemenin sevki tamamlandı.

ZIRHLI BİRLİKLER SINIRDA

Zırhlı birlikler sınırda görevlendirildi. Şırnak’taki Şenoba Taktik Sınır Alay Komutanlığı’nda bulunan 105 ve 203 mm. çaplarındaki toplar da sınırın sıfır noktasına nakledildi.

OPERASYONLARA HIZ VERİLDİ

PKK’ya yönelik Şırnak dağlarında yürütülen operasyonlara da hız verildi. Cudi Dağı’nda başlatılan ve Bestler Dereler Bölgesi ile Kato Dağı’na da yayılan operasyonlarda, mağaralarda örgüte ait yaşam malzemeleri ele geçirildi. Mehmetçik, bu bölgelerde halen teröristlerin izini bulmaya çalışıyor.

ASKER ATEŞ EDİNCE KAÇTILAR

Bu arada Cudi dağından sızarak Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na giden yola mayın döşemek isteyen 5 PKK’lı terörist termal kameralarca tesbit edildi.

Askerlerin ateş ettiği teröristler, hain tuzakları döşeyemeden tekrar Cudi Dağı yönüne kaçtı. Bu nedenle bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious