Operasyonun ayrıntıları

Operasyonun ayrıntıları.19300
  • Giriş : 02.07.2008 / 10:14:00

Savcılar cumartesi günü emniyet müdürleriyle toplantı yaptı. Adresler ve operasyonların ayrıntıları belirlendi. Mahkemeden karar çıkartıldı. Oluşturulan 40 ekibin amirlerine kapalı zarflar verildi. Zarflar operasyon başlayınca açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturmasında son büyük operasyonun planları geçen cumartesi günü yapıldı, operasyona 40 ayrı ekip katıldı.

Savcılık yetkililerinden alınan bilgiye göre, operasyon öncesi geçen cumartesi günü, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın ile bazı emniyet görevlileri, operasyona ilişkin bir toplantı yaptı.

Beşiktaş’taki özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu adliye binasında yapılan ve akşam saatlerine kadar süren toplantıda, dün gerçekleştirilen operasyonda hangi adreslere gidileceği, gözaltına alma ve arama işlemlerinin nasıl olacağı detayları ele alındı.

Alınan önlemlerle bilgi sızması önlendi

Toplantıdan bir gün sonra ise İstanbul nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nden gözaltına alınacak kişilerin adreslerine ilişkin arama kararı çıkartıldı. Bu karar doğrultusunda, her biri 120 ya da 150 kişiden oluşan ve savcıların da yakından takip ettiği 40 ayrı ekip, çeşitli adreslere operasyon düzenledi.

Ekip amirlerine kapalı birer zarf verildi. Bilgi sızmasını önlemek için zarflar ekipler yola çıktıktan sonra açıldı ve adresler basıldı.

Yetkililer, aynı operasyon çerçevesinde aranan üç kişiyi yakalamak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious