"Operasyonun tek amacı terör kampları"

  • Giriş : 24.02.2008 / 17:26:00

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'a yönelik yapılan sınır ötesi harekatının tek amacının terör kampları olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları 2'nci Olağan Kongresi'ne katıldı.

Kongre, Atatürk ve silah arkadaşları ile Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyonda şehit olan askerler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Saygı duruşu sırasında salondan bir kişi, "Kahrolsun PKK, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti" diye slogan attı.

Kongrenin açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, sınır ötesi kara operasyonuyla ilgili olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin perşembe akşamı Kuzey Irak'ta bulunan terör örgütüne yönelik kara harekatı başlattığını hatırlattı.

Terör örgütünü toplumdan tecrit etmek için mücadalenin çok yönlü olarak sürdürüldüğünü belirten Erdoğan, "Herkes bilmelidir ki vatandaşlarımız can ve mal emniyetini sınırlarımızın güvenliğini, dirlik ve bütünlüğümüzü korumaktan başka bir amacımız yoktur. Iraklı kardeşlerimizin, dostlarımız, sivil vatandaşlar bilmelidir ki bizim silahlı kuvvetlerimizin hedefinde asla yerleri yoktur" dedi.

"Operasyon sadece terör kamplarına yönelik bir temizleme harekatıdır" diyen Başbakan Erdoğan, silahlı kuvvetlerin çok ağır ve olumsuz şartlarda yeni bir kahramanlık örneği sergilediğini kaydetti.

Erdoğan, "Maalesef terörle mücadelenin doğasında şehit ve gazi olmak var. Kahramanca mücadele verirken şehit olan askerlerimize yavrularıma Allah'tan rahmet, ailelerine milletimize sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza şifalar diliyorum" dedi.

Gençlere siyaset çağrısı

AK Parti siyasetine kattıkları soluk ve heyecandan dolayı, memleket meselelerine duydukları ilgi ve alakadan dolayı tüm gençleri kutlayarak, kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Gençlerin özlemlerini, heyecanlarını, enerjilerini siyasete yansıtmalarının, bu ülkeye ve bu millete duydukları sevginin tezahürü olduğunu ifade eden Erdoğan, onların heyecanını paylaşmaktan, onlarla birlikte olmaktan ve onlarla aynı ufka birlikte koşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Erdoğan, kendisinin de gençlik kollarında siyasete başladığını, bu nedenle gençlerin bu ülkeye ne kadar büyük katkıda bulunabileceğini çok iyi bildiğini belirterek, "Gençliği siyasete katamayan, gençliğin potansiyelinden faydalanamayan hareketler, demokratik rekabette bir adım geriden gelmeye mahkumdur" diye konuştu.

Ferhat ile Şirin'i örnek gösterdi

Gençlerin hayatın her alanında aktif ve öncü rol üstlenmek durumunda olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, "Türkiye, en ücra köyüne kadar sizlerin gözünüzdeki ışıkla aydınlanacaktır" dedi.

Erdoğan, gençlerin Türkiye'ye çok büyük hizmetlerde bulunacağına inandığını ve bu konuda onlara sonuna kadar güvendiğini ifade ederek, burada gençlerin heyecanına şahit olmanın yüreğini kabarttığını ve kendilerini de gençleştirdiğini kaydetti.

Erdoğan, "Genciz, çünkü Türkiye ile ilgili rüyalarımız var, yarınlara dair büyük heyecanımız var. Genciz, çünkü tüm milletimize yetecek kadar sevgimiz, ülkemizi ayağa kaldıracak kadar sevdamız var. Genciz, çünkü gelişimden, yenileşmeden yanayız. Değişemeyen, gelişemeyen, dünyada olup bitenleri anlayamayan siyasetçiler bu ülke gençliğini anlayamazlar" dedi.

İktidarlarının ilk döneminde Türkiye'de birçok köklü sorunu çözdüklerini, birilerinin hayal edemeyeceği işleri gerçekleştirdiklerini anlatan Erdoğan, bu değişikliğe en iyi şahidin gençler olduğunu söyledi.

Erdoğan, gençlerin yeni dünyanın umut ve heyecanlarını, imkan ve kaynaklarını bildiğini dile getirerek, "Yarınlara emniyet ve güven içinde yürümek, engellere takılmadan koşmak istiyorsunuz. Bu koşuda sizlerle beraberiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Yüreklerinizde biriktirdiğiniz coşkuyu, özlemi paylaşmak için buradayız. Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefine hep birlikte yürüyoruz. Az kaldı. Bunu böyle bilin. Hani Ferhat'ın, Şirin'e olan mesajı var ya çoğu gitti,azı kaldı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious