Operatör, telefonu olmadığına inanmıyor

Operatör, telefonu olmadığına inanmıyor.50826
  • Giriş : 05.03.2008 / 14:20:00

Malatya'da yaşayan Ali İhsan Şahin, aynı ismi taşıyan şahsın kullandığı Turkcell cep telefonu borcunun kendisine ait olmadığını ispatlamak için 6 aydır uğraşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her şey Ekim 2007 tarihinde Turkcell müşteri hizmetlerinden Ali İhsan Şahin'in ev telefonuna gelen bir arama ile başladı. Müşteri hizmetleri kendisine ait olmayan bir cep numarasının 60 YTL'lik 3 aylık fatura borcu bulunduğu söyledi.

Şahin, Turkcell hat kullanmadığını belirtince, bu sefer dilekçe yazmasını istediler. Dilekçeyi yazan Şahin, başına gelecekleri önceden tahmin etmişcesine Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu. Savcılık cep telefonunun ait olduğu kişiyi tespit ederken, isim benzerliğinden dolayı bir yanlış anlaşılma olduğunu belirledi ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Ancak Turkcell icra takibi işlemlerini başlattı. Ali İhsan Şahin'in evine Ankara 4. İcra Müdürlüğü'nden icra işlemleri ile ilgili belge ulaştı. Şahin avukatı aracılığıyla Ankara 4. İcra Müdürlüğü'ne ve Turkcell'in avukatlarına telefonun kime ait olduğunu gösterir belgeler ile Cumhuriyet Savcılığının kararını gönderdi.

Tam artık bu mesele kapandı derken Turkcell'in avukatlığını yapan Öztürk hukuk bürosundan icra takibi ile ilgili son bir uyarı yazısı geldi.

Yazıda 160 YTL'ye ulaşan borcun ödenmemesi durumunda 5-6-7 Mart tarihleri için haciz işlemi için randevu alındığı belirtiliyordu.

Şahin, canından bezdiren bu süreç hakkında, "O hattın sahibi de benimle aynı ismi taşıyor. Ancak kimlik bilgilerimiz tamamen farklı. Hatayı kabul edebilirim. Ama bir hatada bu kadar ısrar edilebilir mi?. 6 aydır ben bu konu ile uğraşıyorum. Parası önemli değil, ben ki ondan daha fazla masraf ettim. Ama ortada bir haksızlık ve bir mağduriyet var. Başkasının faturasına ben neden ödeyeyim." dedi.

Ali İhsan Şahin, telefon hattının kendisine ait olmadığını savcılık kanalıyla ispatlamasına rağmen Turkcell'in hala hacize gelmeye kalkmasını anlamanın mümkün olmadığını dile getirerek, hafta sonuna kadar evine icraya gelineceğini ifade ediyor.

Şahin, "Ben sadece onların dediği gibi bir dilekçe ile kalsaydım, belki de şimdiye kadar icra işlemi gerçekleşmişti. Bu konu benim huzurumu bozdu. Defalarca aradım, belgeleri gönderdim. Ama yaptıkları hatada ısrar etmeye devam ediyorlar." şeklinde konuştu.

Şahin, evine icra gelse de gelmese de konuyu hukuk önünde takip edeceğini ve maddi manevi tazminat davası açağını ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious