Oprah: "Parayı seviyorum"

Oprah:
  • Giriş : 16.06.2008 / 17:18:00

Dünyaca ünlü ekonomi dergisi 'Forbes' tarafından beş kez ‘en zengin ünlü’ seçilen televizyon yıldızı Oprah Winfrey, Standford Üniversitesi diploma törenine katıldı. Kalabalık, Winfrey’i coşkulu alkışlarla karşıladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oprah Winfrey, konuşmasında olumsuz şartlarla başa çıkabilmenin ve bunlardan ders almanın önemine değindi. Winfrey ayrıca, parayı sevdiğinden, para kazanmanın anlamından ve onun yararlı amaçlar için kullanılması gerektiğinden de bahsetti.

Ünlü sunucu, Güney Afrika’da 40 milyon dolar değerinde ’ Kızlar için Liderlik Akademisi ‘ adlı okulu açmış ve medyada büyük bir ilgi görmüştü. Açılıştan kısa bir süre sonra, okul çalışanlarından biri öğrencilere cinsel tacizde bulunmaktan ötürü suçlanmıştı.

Bundan büyük utanç duyduğunu belirten Winfrey, bu olayı araştırdığını ve öğrencilere danışmanlık yardımı sağladığını belirtti.

Okulun yapım aşamalarıyla ilgili çok fazla zaman harcadığını ancak işe alacağı insanları seçerken de aynı zaman ve özveriyi harcaması gerektiğini öğrendiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious