'Optik'lerin arasında kaldı

'Optik'lerin arasında kaldı.13843
  • Giriş : 21.06.2008 / 23:14:00

Dünyaca ünlü tasarımcılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, saten erkek takımlarından papyonlara uzanan bir moda yolculuğunda 2009 İlkbahar/Yaz kreasyonlarını ortalığa saçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milano Moda Haftası da nihayet geldi çattı ve kapılarını aralayınca gördük ki, Dolce Gabbana bize göz kırpıyor. Fazla modern tasarımlarıyla yüzyıla adını yazdıran bu iki İtalyan, yine hünerlerini döktürmüş.

2009 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için feminen çizgiden yana tavrını kullanan modacılar, saten kumaşı erkek takım elbiseleriyle birleştirerek resmiyetin belini büküyor. Tasarımlarda gözlük ve papyon ikilisi, detayların en gözde çarpanı muhakkak. Podyumdaki erkek modellerin gözünden düşmeyen gözlükler, 'optik erkekler' modasına davet çıkarıyor.

Erkek çantalarındaki büyüklük de dikkatlerden kaçmayan bir başka nokta. Deri çantaların bavulumsu görünümleri, kadın çantalarındaki büyümenin bir yansıması olsa gerek.

Naomi Campbell'ın beklenmedik çıkışı ise defilenin en 'tatlı' yanı. Dolce Gabbana erkek kreasyonunda boy gösteren model, defilenin tozunu dumana katıyor. Üzerindeki saten sabahlık, erkek şortu ve sutyeniyle, erkek izleyicilerin nefeslerini kesiyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious