Oran: CHP'nin iktidarı için çalışacağız

Oran: CHP'nin iktidarı için çalışacağız.16351
  • Giriş : 27.04.2008 / 21:29:00
  • Güncelleme : 27.04.2008 / 20:48:18

CHP’nin 32’nci Olağan Kurultayı’nda genel başkan adaylığı için yarışan ancak yeterli imzayı bulamayan işadamı Umut Oran, bundan sonraki süreçte CHP iktidarı için çalışacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP 32’nci Olağan Kurultayı ikinci gün çalışmalarını Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda sürdürüyor. Kurultayın bugünkü bölümünde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçilecek.

Kurultay Divan Başkanlığı aday başvurularındaki yoğunluğu gerekçe göstererek başvuru süresini 15.00’e kadar uzatıldığını duyurdu.

ORAN: CHP İKTİDARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Kurultayın dünkü bölümünde yapılan genel başkanlık seçimlerinde genel başkan adaylığı için yeterli imzayı bulamayan Umut Oran da kurultay salonuna geldi. Çalışmaları sonuna kadar izleyeceğini ifade eden Oran, soruları yanıtladı.

Seçim sonuçlarının sürpriz olmadığını ifade eden Oran, “Bundan sonra yerel ve genel seçimler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hedefimiz AKP’ye karşı iktidar alternatifi oluşturmak için ortak akıl eşliğinde örgütle birlikte parti yönetimine katkı sunmak olacak” dedi. Oran’ın değerlendirmeleri özetle şöyle:

“Seçimlerin böyle olacağı önceden belliydi. Biz bir oy da alsak, bin oyda alsak partimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Gelinen noktada bir pişmanlığım yok. Artık dün geride kaldı. Şartlar bu şekilde gerçekleşti. Örgütte bir talep vardı. Buradan çıkan sonucu değerlendireceğiz.

Benim bir iktidar modelim var. Modelim parti içi muhalefete ilişkin değil, CHP’nin iktidarına ilişkindir. Ben parti içi muhalefet değil, kabul gördüğü ölçüde hizmet yapacağım. Bu saatten sonra örgütün birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Ben örgüt çalışmalarımı sürdüreceğim. Ben kendime Atatürk’ün ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ sözünü şiar edindim. Bizim iktidar için dinlenme lüksümüz yok.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious