Oray Eğin dayak yiyecek

  • Giriş : 15.08.2007 / 09:17:00

Akşam'ın sivri dilli yazarı Oray Eğin, yine rahat durmadı. Şımarık yazar muhabirlere dil uzattı. Tepkiler çığ gibi büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Basının en çileli çalışanları onlar: Muhabirler. Hakaret ediliyor dövülüyorlar. Zor şartlarda gazete sayalarını dolduruyorlar.

Onları koruyan kollayan yok gibi. Bunlar yetmezmiş gibi bir de Oray Eğin'in densiz lafları eklendi. Kendini bilmez yazarın sözleri kurşun gibi saplandı muhabirlere..

Oturduğu yerden ahkam kesen Eğin, 'Başbakan istedi diye gazeteci atılır mı?' yazısında bakın muhabirler için ne demişti:

“muhabir dedikodusu” denen alt düzey söylentilerden ibaret. Bilgi sahibi olmadan, daha çok kendi fantezilerini gerçekleştirenlerin yarattığı palavralar. Hiçbir dayanağı yok, kaynağı sağlam değil"

Gazetelerin çileli çalışanlarına tepeden bakan Eğin'e en sert tepki Vatan'ın eski deneyimli muhabirlerinden Yüksel Göktürk'ten geldi.

Göktürk "muhabire el kaldıran dil uzatan bedelini ödeyecek" dedi. İsyan eden muhabirin öfkesi çok büyüktü. Göktürk, karşılaştığı ilk yerde onu öldürmekten beter döveceğini söylüyor ve ekliyor:

"Bunların son örneği Oray Eğin. Beynamaz Oray’a sanırım oturduğu yerde rahatlık battı. Gazeteleri gazete yapan muhabirlere dil uzatma cüretinde bulunmuş. Karşılaştığımız ilk yerde bunun bedelini ödeyecek.

Herhangi bir muhabire hele hele polis muhabirine el kaldıranlar, dil uzatanlar zannetmesinler ki bu hareketleri karşılıksız kalacak….

Bir süre önce bar çıkışı zil zurna sarhoşken muhabir döven Ozan Doğulu, Yine sarhoş yakalanan muhabirlere hakaretler yağdıran Deniz Akkaya, emniyete girerken muhabirleri aşağılayan mafyamcık Tuba Özay, ve kendini bilmez beynamaz Oray Eğin bilmelidirler ki her şeyin bir bedeli var. Muhabire el kaldıran dil uzatan bedelini öder. Muhabire kalan eller tarafımdan kırılır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious