Oray Eğin'den Ahmet Hakan'a sert sözler

Oray Eğin'den Ahmet Hakan'a sert sözler.7414
  • Giriş : 15.10.2008 / 15:12:00

Oray Eğin bugünkü yazısında Ahmet Hakan'a yüklendi. Eğin, Hürriyet'in dinci İmam Hatipli tetikcisi diye tanımladığı Hakan için ağır sözler kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşte Oray Eğin'in bugünkü yazısından ilgili bölüm:

Terbiyesiz bir üslup

Söz Yalçın Küçük'ten açılmışken Ahmet Hakan'ın kendisinden ne kadar çirkin ve yakışıksız bir ifadeyle bahsettiğine de değinmem şart. İşi eleştirmek olan bu yazar, maalesef kendisi eleştiriliyorsa bir anda çirkefleşebiliyor. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın taşralılığından kurtulamadığını görüyorum böyle yaptıkça da. Küçük'ten “Çatlak Profesör” diye bahsediyor Ahmet Hakan. Onun haddine mi? O İmam Hatip'te okurken Yalçın Küçük bu ülkenin düşünce hayatını değiştiren kitaplar yazıyordu. Beğenin ya da beğenmeyin, ama insana başka bir açıdan bakmasını gösteriyordu.

Hangi hakla onu çatlak diye küçümsemeye kalkıyor, gerçekten şaşıyorum. Polemiklerde bu kadar ucuza kaçmak midemi bulandırıyor.

Hem Ahmet Hakan başka gazetelerde kendi adından sıfatla bahsedilince köpürüyor. Üstelik Ahmet Hakan'a yönelik kullanılan sıfatlar da doğru: Yalçın Küçük “çatlak” değil ama Ahmet Hakan hakikaten de “Hürriyet'in dincisi” ya da “Hürriyet'in İmam Hatiplisi.” Hatta son zamanlarda fazlasıyla “Hürriyet'in tetikçisi.”

Bu konuda duyarlı olanın işine gelmeyenlere mahalle ağzıyla saldırması ne kadar yakışıksız.

Ayrıca hani Hürriyet'te insanlara sıfat takmak, sıfatla eleştirmek artık olmayacaktı? Bunu bizzat Ertuğrul Özkök açıklamıştı. Herhalde gözden kaçtı Ahmet Hakan'ınki.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*