Oray Eğin'den Can Dündar'a eleştiri

Oray Eğin'den Can Dündar'a eleştiri.9087
  • Giriş : 06.05.2008 / 13:48:00
  • Güncelleme : 06.05.2008 / 13:54:27

Akşam Gazetesi Yazarı Oray Eğin, okuduğu köşe yazarlarının adını verdikten sonra Milliyet Gazetesi’nde okuyacak kimseyi bulamadığını söyledi. Eğin, Can Dündar’ı da bakın nasıl eleştirdi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

HABERTURK’te Saba Tümer’in konuğu olan Oray Eğin, hergün okuduğu köşe yazarlarını ve gazeteleri açıklarken Milliyet’i eleştirdi.

"Maalesef Milliyet’te okuyacak yazar bulmakta çok zorlanıyorum. O yüzden Sedat Ergin yazı yazsın istiyorum. Çünkü başyazı yazdığı zaman çok güzel yazıyor. Keşke hep yazsa. Milliyet bir yazarlar mezarlığına dönüşmüş durumda" şeklinde konuşan Oray Eğin, Can Dündar’a da şu sözlerle laf attı: "Belki Can Dündar’ı köşesini ticari işlere alet etmediği zamanlarda yazdığı yazıları okuyorum."

Saba Tümer’in okuduğu gazeteler ve yazarlarla ilgili sorusu üzerine Eğin, bazı gazeteleri okumaktan vazgeçtiğini de anlatarak şunları söyledi:

"Hıncal Uluç ile Ertuğrul Özkök’ü okumak hakikaten yetiyor insana. Vatan’ı okumuyorum ama Reha Muhtar’ı okuyorum. Çünkü gazeteler yığın haline geliyor. Aldığım gazete sayısını düşünmek istiyorum. Önce Radikal’i bıraktım, sonra Vatan’ı, şimdi de Sabah’ı bırakacağım. Taha Kıvaç’ı okuyorum ama Fehmi Koruyu asla okumuyorum. Koru’nun Taha Kıvanç adıyla yazdıklarını okuyorum."

Oray Eğin, hergün mutlaka okuduğu köşe yazarlarının da tek tek isimlerini verdi:

"Ahmet Hakan’ı mutlaka okuyorum. Hem eleştirdiğim yazarlardan birisi. Emin Çölaşan’ı hep okurdum. Engin Ardıç, Ergun Babahan’ı okuyorum yayın yönetmeni olduğu için. Mehmet Barlas’a bakıyorum. Eskiden daha büyük ilgiyle okuyordum, başyazar olmadığı zamanlar. Fatih Altaylı’yı okumadan asla geçmiyorum. Soner Yalçın’ı mutlaka okurum pazar günleri. Bizim gazetede zaten Serdar Turgut, Serdar Akinan ve Burhan Ayeri’yi okumadan geçmiyorum."


TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious