Oray Eğin'in kan donduran itirafı

Oray Eğin'in kan donduran itirafı.8735
  • Giriş : 25.11.2008 / 00:10:00
  • Güncelleme : 24.11.2008 / 23:28:12

Annesiyle ilgili itirafı kanınızı donduracak. Annesi yan daire ölürken, onun aklında köpeğine kimin bakacağı varmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dedikodu yazarı Oray Eğin bu kez kendi hayatına ilişkin itiraflarıyla şaşırttı. Geçtiğimiz yıl annesi ölen Eğin, aykırı olacağım derken "acınacak" duruma düştü. "Annem benim kahramanımdı" dedi ve ekledi: "O öldüğünde aklıma gelen ilk şey köpeğime artık kimin bakacağı oldu"

ANNEM YAN DAİREDE ÖLÜYOR, BEN YAZI YAZIYORUM

Eğin'i konuşturan usta röportajcı Ayşe Arman'dı... Eğin önce Arman'a annesinin öldüğünü internetten duyduğunu söylüyor ve o günü şöyle anlatıyor:

"Annem, yan dairede ölüyordu. O, anneannemin evindeydi, ben de annemin evindeydim. Aynı sitede iki ev, üç apartman var arada. Ben yazı yazmaya annemin evine geçmiştim.

ANNEMİN ÖLDÜĞÜNÜ İNTERNETTEN ÖĞRENDİM

Yazımı yazdım yolladım, sonra baktım ekranda bir ışık yanıp sönüyor, mesaj gelmiş. Açtım. Amerika'daki kuzenimden. "Annen biraz evvel öldü" yazıyor, tam şu kelimelerle: "Your mother has just died!"

Peki Oray Eğin'in annesi ölünce aklına ilk gelen şey ne oluyor dersiniz? "Ben bu acıya nasıl dayanacağım, Allahım benim de canımı al" gibi cümleler değil Eğin'in ilk aklından geçen... Onun ilk düşündüğü "Allahım köpeğime kim bakacak?" oluyor. Bakın kendi o anı nasıl anlatıyor?

ANNEM ÖLDÜ KÖPEĞİME KİM BAKACAK?

"İnsanlara son derece duygusuzca gelebilir ama annemin öldüğünü öğrendiğimde iki şey geçti aklımdan: 1- "Raşit'e ne olacak?" dedim. Raşit benim köpeğim. Annem çok severdi, ben seyahate gidince ona hep o bakardı. Raşit'e bundan sonra kim bakacaktı? Son yıllarda aramıza bir mesafe girmişti, benim hep çok işim vardı, hep çok meşguldüm, Raşit biraz da ikimizi birbirimize bağlayan bir şeydi, ikimizin de çocuğu gibiydi, ortak bağımızdı.

O ÖLDÜ KORKUM BİTTİ

2- "Aman annen ne der!" korkum, onun ölümüyle gitti. Arabayı mı çarpıyorum? Üzülmüyorum bile. Boşveeeeer, nasıl olsa annem öldü, artık kızacak biri yok. Gerçekten de öyle, artık hiçbir konuda hesap vermemi gerektirecek birileri kalmadı.

ANNEME ÇOK KIZDIM, ÖLDÜKTEN SONRA BİR SÜRÜ İŞLE İLGİLENMEK ZORUNDA KALDIM

Bu itiraflar Ayşe Arman'ı bile şaşırtıyor. "Siz bayılıyorsunuz değil mi bu tür aykırı laflar etmeye?" diyor şaşkınlıkla... Hikaye burada bitmiyor. 55 yaşında ölen annesinin cenaze işlemleriyle de ilgilenmediğini söyleyen Eğin bakın gerisini nasıl anlatıyor?

"Dedem var, 70'lerinde, (cenaze işlemlerini) o halletti. Bizim ailede herkes sapasağlam, kimse ölmedi annem dışında. Beni en çok yoran şey ne oldu biliyor musun? Anneme o kadar kızdım ki, ölümünden sonra 15 tane bankaya filan gitmek zorunda kaldım, kadın bütün bankalarla çalışmış, her bankada bir hesap açmış, e şimdi teker teker kapatmak gerekiyordu. Hep aynı replik: "Merhaba benim annem öldü, onun hesabını kapatmak istiyorum!" Acılı acılı bakıyorlar, duygusuzca, duygusal bir ortam oluşuyor, güya sempati duyuyorlar filan, bir an evvel oradan gitmek istiyorsun, saçma sapan işler. Daha tapuya gitmek lazım, bir yıl oldu yapmadım, direniyorum.

Eğin'in, tüm bunları anlattıktan sonraki cümlesi ise "beni en çok annem severdi oluyor.

Bunları itiraf etti diye Oray Eğin alkış mı bekliyor dersiniz...
Bu zihniyetteki birine de bu yakışır doğrusu...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*