Ördek avlamak istediği suda boğuldu

Ördek avlamak istediği suda boğuldu.17319
  • Giriş : 28.01.2009 / 18:41:00

Yozgat'ta ördek avlamak isteyen kişi, şişme botunun patlaması üzerine ırmağa düşerek boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Murat Yeşilyurt (41), ördek avlamak için arkadaşlarıyla Yerköy ilçesindeki Delice Irmağı'na gitti. Yeni aldığı şişme botla suya açılan Yeşilyurt, ırmaktaki kamışların botu delmesi nedeniyle suya düştü.

Arkadaşlarının durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen Yerköy itfaiye ekipleri, ip uzatarak Yeşilyurt'u kurtarmaya çalıştı. Irmağa da girmeye çalışan ekipler, suyun akıntılı olması nedeniyle başarılı olamadı.

Arkadaşlarının ve itfaiye ekiplerinin çabalarına rağmen sudan çıkarılamayan Yeşilyurt, boğuldu.

Öte yandan, olay yerine gelen Yozgat Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Engin Ünalan ve İl Emniyet Müdürü Ekrem Nalcı ile cesedin sudan çıkarılması çalışmalarını yönetti.

Vali Çiçek'in talimatı doğrultusunda, sivil savunma ekipleri, önce Yozgat Belediyesi'ne ait itfaiye aracının merdivenlerine çıktı. Irmağa uzatılan merdivenle cesedi sudan çıkarmaya çalışan ekipler, merdivenin devrilme tehlikesi nedeniyle başarılı olamadı.

Daha sonra iş makineleriyle çakılla karışık kum dökülerek ırmakta cesedin bulunduğu yere ulaşılmaya çalışıldı. Başarılı olunamaması üzerine, Tarım İl Müdürlüğü'nden getirilen kayıkla Yeşilyurt'un cesedi sudan çıkarıldı.

Murat Yeşilyurt'un arkadaşı Yusuf Gülabi, ördek avlamak için bölgeye geldiklerini belirterek, ''Murat, yeni aldığı botu denemek için bizden ayrıldı. Onu gitmemesi için uyardık ama bizi dinlemedi. 'Ben iyi yüzme biliyorum, bir şey olmaz' dedi. Daha sonra arkadaşımızın sesini duyunca, olay yerine geldik. Murat'ı suda çırpınırken gördük'' dedi.

Gülabi, Yerköy İtfaiyesine durumu bildirdiklerini, ancak tüm çalışmalara rağmen arkadaşının kurtarılamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*