Ordu valisine sitem!

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Öğrenci, 'Sayım valim amcamın okuduğu sıralarda oturuyorum' diyerek yeni sıralar istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ordu merkeze bağlı Saraycık Beldesi İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden Vali Dr. Said Vakkas Gözlügöl, burada bir öğrencinin ilginç sözü ile karşılaştı. Vali Gözlügöl'den yeni sıra isteyen 6. sınıf öğrencisi amcasının da aynı sıralarda okuduğunu söyledi.
Vali Dr. Said Vakkas Gözlügöl, bir dizi incelemeler yapmak üzere Saraycık beldesine gitti. Burada ilk olarak Saraycık Belediye Başkanı Mustafa Candan'ı ziyaret eden Gözlügöl, belde hakkında çeşitli konularda bilgi aldı.

Ardından caddelerde vatandaşlarla sohbet eden Gözlügöl, Saraycık İlköğretim Okulu'na geçti. Sırayla sınıfları gezen Vali Gözlügöl, öğrencilerin gelecekte ne olmak istediklerini ve kendisinden bir isteklerinin olup olmadığını sordu. 6-A sınıfından bir öğrenci söz alarak şu şekilde Gözlügöl'den yeni sıra istedi: "Sayın valim, bu sıralarda benim amcam da okumuş. Amcamın oturduğu yerde oturuyorum. Bu sıralar neredeyse 50 yıllık. Sizden yeni sıralar istiyoruz."

Vali Gözlügöl, öğrencinin bu talebi karşısında herhangi bir şey söylemedi. Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, sıraların 1976 yılında yapıldığını doğruladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious