Ordu'da kuyumcuya soygun gişimi

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde girdiği kuyumcuyu elindeki silahla soymak isteyen şahıs, işyeri sahibi tarafından etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre; olay Kaledere Mahallesi 1. Nolu Sağlık Ocağı karşısındaki Murat Kuyumcu'da saat 16.00'da meydana geldi. Müşteri gibi içeriye giren bir kişi, saat almak istediğini belirti. Bu sırada işyerine başka müşterilerde girdi. İşyeri içinde ileri geri gezinen soyguncu, diğer müşteriler gittikten sonra bu sefer de bilezikleri sordu.

O sırada işyeri telefonun çalması üzerine işyeri sahibi Murat Kancafer (27) telefonu açarak yüzü dükkan vitrinine dönük halde konuşmaya başladı. Bunu fırsat bilen şahıs, kurusıkı olduğu öğrenilen tabancayla arkasından dolandığı işyeri sahibini etkisiz hale getirmek istedi. Ancak gözü kara işyeri sahibi, şahsın silahını almak için eline sarılınca aralarında boğuşma başladı.

Bu sırada yazarkasanın bulunduğu camekan kırılırken, Murat Kancafer'in de eli kesildi. İşyeri sahibi, boğuşmanın sonunda elinden silahı aldığı soyguncu kaçarak uzaklaştı. Olay, kuyumcunun güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious