Orduda şu an aktif cunta var

Orduda şu an aktif cunta var.13890
  • Giriş : 22.06.2009 / 21:29:00
  • Güncelleme : 22.06.2009 / 21:28:38

Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu'nun iddiaları.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye"yi sarsan İrticayla Mücadele Eylem Planı'nı değerlendiren Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu.

Belgedeki imzanın, Albay Dursun Çiçek"e ait olduğunun tam olarak kanıtlanıp kanıtlanmamasının, önemli olmadığını söyleyen Orakoğlu, “İçeride hala aktif bir cunta var. Bu damarın ortaya çıkarılması gerekir. Bunun arka planında henüz ortaya çıkmamış üst düzey askeri personel olabilir. Henüz ortaya çıkmamış siyasiler, siviller, medya mensupları olabilir. Ergenekon operasyonlarının muhakkak bir sonuca ulaşması gerekir" diye konuştu.

Master planın parçası

“AK Parti ve Gülen"i Bitirme Planı"nın, bir master planın parçası olduğunun altını çizen Orakoğlu, “Şu anda bu planın sadece ucuna rastladık. Daha önce de bazı bölümlerine rastlamıştık” dedi. Türkiye"de bazı kesimlerin bugüne kadar hiç böyle bir şey olmamış gibi davrandığını kaydeden Orakoğlu şöyle devam etti: “Meseleyi imzaya getirirsek sonuç çıkmaz. Başbakan gerçek olduğuna dair ciddi bir şey elde etmeseydi, mahkemeye gitmezdi" dedi.

BÇG Raporları da inkâr edilmişti

28 Şubat"ta BÇG raporlarının da inkâr edildiğini hatırlatan Orakoğlu şöyle devam etti: "İmza doğru mudur sahte midir kasıtlı olarak bu yöne sürükleniyor. 28 şubat sürecinden başlayarak elde edilen belgelere bakmamız gerekir. Bu belgelerle bunları karşılaştırmamız gerekir. Batı Çalışma Grubu Batı Konsepti dediğimiz çalışma. Erdal Şenel"de ele geçirilen “Siyasal İslamla Mücadele ve Karanlık Savaş Senaryoları" belgesi, Cumhuriyet Çalışma Grubu"nun Lahikalar belgesi, bunlara baktığınız zaman bir bütünlük gösteriyor."

Erdoğan ile Başbuğ'un arasını açıyorlar

Planın ortaya çıkmasından yararlanarak hükümet ve Genelkurmay Başkanı arasındaki uyumun bozulmaya çalışıldığına dikkat çeken Orakoğlu, “Şemdinli"de "TSK"ya tuzak kuruluyor" diyenler şimdi "Genelkurmay Başkanı görevden alınsın" diyor bu tesadüf mü? “ diye sordu. Planın Türkiye"yi gerdiğini ifade eden Orakoğlu“Ergenekon örgütünü koruyup, yok sayanlar Genelkurmay Başkanı"nın görevden alınmasını istiyor. Hükümetle Genelkurmay Başkanı"nın arasını açmaya yönelik bir plan var. Bunlar bir tuzak. Burada Genelkurmay Başkanlarına da kendilerini desteklemediği için bir psikolojik harekat uygulanıyor olabilir. Bunu için de yazılmış gizli bir eylem planı uygulanıyordur” diye konuştu.

YAŞ'TA TASFİYE TATMİN ETMEZ

Geçmişte olduğu gibi eylem planının sorumluluğunun bir Albay"a indirgenerek, asıl sorumluların YAŞ"ta tasfiye edilmesi yönteminin uygulanabileceğini kaydeden Orakoğlu, “Hilmi Özkök zamanından başlayarak Ordu içinde gizli bir takım tasfiyeler yapılıyor. Ergenekon örgütü ile irtibatlı olduğu düşünülen, alınması durumunda ciddi delillerin ortaya konulamayacağı isimler tasfiye ediliyor. Bu yazınki askeri şuraya da bu yansır ama, geçmişte olduğu gibi bu yansıma milleti tatmin etmez.” diye konuştu.

ÜSTÜ KAPATILACAK MI?

“Türkiye"nin demokrasisine, millet iradesine karşı TSK içinde kurumsal bilginin dışında bir cuntacı damar var. Bu cuntacı damarın 28 Şubattan beri devam ettiğini gösteriyor. Bu darbe planları yeni bir süreç değil. AK Parti iktidara geldikten beri arttı. Türkiye"de ciddi bir mücadele var. Maalesef devletin kurumları da taraf olmuş. Geçmişte Ergenekon soruşturmasında, Ergenekon"u TSK içinde bir birim gibi gösteren belgeler vardı. Askeri Savcılık sordu. Genelkurmay"dan şöyle yanıt geldi: “Bu silahlı kuvvetlerinin yazım tekniğine benzer ama bizim değil. Ergenekon TSK içinde, bize bağlı bir birim değildir" dedi. Bana göre bu işin sonu da oraya gidiyor.”

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*