Ordu'da tribünler birbirine girdi

Ordu'da tribünler birbirine girdi.81326
  • Giriş : 27.05.2007 / 23:31:00

Ordu'da yapılan 3. Lig'e terfi karşılaşmalarının final müsabakasında Trabzon Yalıspor ile Bafra Belediyespor karışlaşması sonrası tribünde kavgalar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ordu'da yapılan 3. Lig'e terfi karşılaşmalarının final müsabakasında Trabzon Yalıspor ile Bafra Belediyespor karışlaştı. 19 Eylül Stadı'nda oynanan maç öncesi iki takımın taraftarları arasında çıkan kavgada yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Yalıspor'un 1 - 0 öne geçtiği karşılaşmanın 90 dakikası 1 - 1 eşiklikle sonuçlandı. Bafraspor'un yenik oynadığı dakikalarda Bafraspor taraftarı tarafından bazı koltuklar kırılarak sahaya atıldı, rakip takımın oyuncularına plastik su şişesi atıldı. Yalısporlu oyuncuların 2 kırmızı kart gördüğü karşılaşmada Bafrasporlu oyunculara da 1 kırmızı kart çıktı.

Yalıspor'un 9 kişi ele mücadele ettiği karşılaşmayı Bafra Belediyespor ilk uzatma bölümü oynanırken bulduğu 2 golle Yalıspor karşısındaki mücadeleyi 3 - 1 önde bitirerek gelecek sene 3. Lig'de mücadele etme hakkı kazandı.

İki takım arasındaki karşılaşmanın sonuçlanmasından sonra şeref tribünü karıştı. Trabzon Yalısporlu taraftarlar ile Bafra Belediyesporlu taraftarlar arasında başlayan söz atışması arbedeye döndü. Bir grup Yalısporlu taraftarlar ise hakemleri korumak için saha kenarına alınan raylı çıkış tünelini kırdı.

Tribünün değişik bölümlerinde çıkan kavgalara müdahale eden polis ekipleri, göz yaşartıcı gaz kullanarak tarafları dağıttı. Diğer taraftan arbede içinde kalarak forması yırtılan Yalısporlu bir oyuncuya ambulans saha içinde müdahale etti.

Yalısporlu bir taraftar, Bafraspor'u tebrik eden Ordulu taraftarın üzerine yürürken, arkadaşları engel oldu. Gözaltına alınmak istenen taraftar için polis ile Yalısporlu futbolcular arasında arbede yaşandı.

Bu arada gelişmeleri takip ederken Yalısporluların darbesine maruz kalan bazı basın mensupları da ambulansa alınarak hastaneye götürüldü. Bazı Yalısporlu taraftar tarafından stadın koltukları kırılarak sahaya atıldı.

Yalısporlu idareciler olayların görüntülenmesine de tepki göstererek engel olmaya çalıştı.

Ordu Emniyet Müdürü Sezai Boran'ın bizzat yönettiği olaylar sonrası bir grup taraftar polis tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious