Ordu'daki bombaların ikisi de aynı özellikte

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Ordu'da MHP İl Başkanlığı'na ve Ülkü Ocakları Temsilciliği'ne yerleştirilen bombaların her ikisinin de aynı özellikte olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP İl Başkanlığı binasında bulunan bomba, fünye ile etkisiz hale getirilmiş, Ülkü Ocakları şubesinin yer aldığı iş merkezindeki bomba ise patlamıştı.

Ordu Emniyet Müdürlüğü'nün olayla ilgili yaptığı açıklamada şöyle denildi: "Düz Mahalle'deki MHP İl Başkanlığı'nın kapısı önünde bulunan su saati dolabının içerisine, ince uzun boylu bir şahıs tarafından şüpheli bir paket bırakıldığının öğrenilmesi üzerine, bomba imha uzmanları hemen olay yerine gitti. Gerekli çevre güvenliği alınarak, şüpheli pakete müdahele edildi. Paket içerisinde elektronik saat düzeneği, salça kutusu içerisine konulmuş 2.5 x 10 ebatında iki adet ve 5 x 10 ebatında bir adet NTN kalıbı, bir adet elektrikli fünye olduğu belirlendi. Bomba düzeneği etkisiz hale getirilerek incelenmek üzere TEM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Aynı gün saat 17:00 sıralarında Köprübaşı mevkii, Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan Yürür İş Hanı'ndaki Ülkü Ocakları Dergisi Temsilciliği'nde elektrik panosuna yerleştirilmiş elektronik düzenekli saatli bomba patladı. Olaydan ötürü ölen yada yaralanan olmazken az miktarda maddi hasar meydana geldi. Patlayan bombanın, patlamadan etkisiz hale getirilen bomba ile aynı özellikte olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca aynı gün saat 16:45 civarında Şarkiye Mahallesi, Fatma Hatun Sokak üzerinde bulunan Uğrak Lokantası'na ait fırın kısmının koridorunda meydana gelen patlama olayında ise ölen yada yaralanan olmadı. Patlamanın mazot deposundan sızan gazın sıkışmasından meydana geldiği tespit edilmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious