Ordunun gizli bilgileri MP3'den çıktı

Ordunun gizli bilgileri MP3'den çıktı.7948
  • Giriş : 28.01.2009 / 14:15:00

10 dolara alınan ikinci el MP3 Player'ın içinden Amerikan ordusunun Irak ve Afganistan'la ilgili bazı gizli dosyaları çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeni Zelandalı bir adamın ABD'nin Oklahoma eyaletinde aldığı 10 dolarlık ikinci el MP3 Player'ın içinden Amerikan ordusunun Irak ve Afganistan'la ilgili bazı gizli dosyaları çıktı. Cihazı Wellington'daki ABD elçiliğine götüren Chris Ogle (29) dosyaları Amerikalı yetkililere teslim etti.

Yeni Zelanda'daki One News televizyonunun haberine göre, Ogle'ın bulduğu 60 kadar dosyanın içinde Irak ve Afganistan'daki askerlerin isimleri, kişisel bilgileri, ne tür ekipmanlar kullandıkları ve bir görev brifingi yer alıyor. Bazı dosyalarda Ordu personelinin aktif cep telefonu numaraları ve sosyal güvenlik kodlarının olduğu öğrenildi.

Amerikalı elçilik görevlilerinin getirilen cihaza el koydukları, Chris Ogle'a yeni bir MP3 Player verdikleri belirtildi. Ogle, yetkililerin kendisine sadece aleti nerede ve ne zaman satın aldığını sorduklarını, ardından elçilikten ayrıldığını söyledi. Bilgilerin ne kadar "hassas" olduğuna dair bir açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*