Org. Başbuğ görüşmeyi anlattı

Org. Başbuğ görüşmeyi anlattı.10724
  • Giriş : 25.06.2008 / 17:14:00

Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanlık'ta yaptığı görüşmelerle ilgili konuştu. Başbuğ görüşmelerde terör konusunu görüştüklerini bunun detayını açıklayamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ dün yaptıkları görüşmelerden sonra bazı gazetelerde görüşmenin içeriği ile ilgili yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Başbuğ: Ana konu özellikle önümüzdeki dönemde kısa vade olarak almayın uzun vade olarak düşünün. Terörle mücadele kapsamında gerçekleşebilecek durumlar ve alınacak önlemler görüşmemizin ana konusunu teşkil etti. Bunun dışında toplantıyla ilgili başka ifade edeceğim bir şey yok. Son cümle olarak bazen tabi sizler görsel yazılı medya kamu görevi yapıyorsunuz. Bu göreve saygılıyız. Güneş altında bile görev yapıyorsunuz. Ancak bazen gerek medyamız kendilerine iletilen bilgiyi kontrol etmeden doğru mu yanlış mı bunu haber olarak yayınlıyorlar. Bu şekilde devam ederse bütün ülke olarak zor bir durum yaşayabiliriz. Bizim özellikle bu konuda istirhamımız basınımıza medyamıza çeşitli kaynaklardan bilgi gelebilir. Bu bilgiler araştırılıp haber yapılırsa önümüzdeki faaliyetlerimizde kolaylık sağlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious