Org. Büyükanıt saldırıyı nefretle kınadı

Org. Büyükanıt saldırıyı nefretle kınadı.15820
  • Giriş : 09.07.2008 / 14:47:00
  • Güncelleme : 09.07.2008 / 15:21:25

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıyla ilgili, "Polisimize yapılan bu hain saldırıyı Türk Silahlı Kuvvetleri olarak nefret ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıda üç emniyet görevlisinin şehit olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Büyükanıt mesajında şunları kaydetti: "9 Temmuz 2008 tarihinde (bugün), İstanbul'da menfur bir saldırı sonucu üç emniyet görevlimizin şehit, iki emniyet görevlimizin yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Polisimize yapılan bu hain saldırıyı Türk Silahlı Kuvvetleri olarak nefret ve şiddetle kınıyoruz. Şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına, saldırıda hayatlarını kaybeden polislerimize Tanrıdan rahmet, kederli aileleri ve Türk Emniyet camiasına başsağlığı, ayrıca yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*